<<חזור לחיפושאלונה שושני


אלונה שושני

עו"ס קלינית MSW


מטפלת באופן דינאמי ומשלבת מגוון שיטות טיפול (פסיכותרפיה,EMDR, DBT ועוד).אני מאמינה כי מעבר להכשרתו של המטפל, ישנה חשיבות עצומה לכימיה ולראיית תוצאות ממשיות החל מהמפגש הראשוני.


תחומי התמחות:
התמחות בטראומה ופוסט טראומה/בריאות הנפש/דכאון/שליטה בכעסים/יוצאים בשאלה/משברי חיים/טיפול זוגי/טיפול דיאדי/אימוץ

שלום, שמי אלונה, נשואה ואם ל4. כיום מתגוררת במושב נחושה בעמק האלה ובעלת קליניקה במושב נחושה (בין בית שמש לקריית גת) ובירושלים.
בשנת 2003 עברתי לארה״ב לתקופה של 7 שנים שבהן סיימתי תואר ראשון בפסיכולוגיה ולימודי יהדות מאוניברסיטת CCNY, ותואר שני בפסיכולוגיה בהתמחות בריאות הנפש בברוקלין קולג׳. בשל סיבות אישיות חזרתי ארצה לפני שסיימתי את כל דרישות ההתמחות, ולכן בארץ למדתי תואר נוסף בעבודה סוציאלית קלינית עם התמחות בטראומה באוניברסיטה העברית.
אני מטפלת בעיקר במבוגרים באופן פרטני או זוגי וכמו כן מספקת הדרכות הורים וטיפולים דיאדיים. אני עובדת בעיקר באופן פרטי בקליניקה, וגם כפרילנסרית מול עמותות שונות כגון עמותת הלל(חוזרים בשאלה), משרד הבטחון, ת.ל.מ, עמך ועוד.
אני חווה את עצמי כאדם אופטימי, שיודע להיות שם ברגעים הקשים והמשבריים, וככזו שמאפשרת צמיחה ותובנה. אני מרגישה זכות גדולה בכך שמטופליי מאפשרים לי פעם אחר פעם לחוות עמם את חייהם, עברם, השקפת עולמם, ואת הזכות להיות להם לעזר לחקור את עצמם ולהטיב את חייהם.
אני מאמינה כי בטיפול המטופל הוא המומחה ועל כן תחושותיו חשובות ביותר. על כן חשוב לי כי בטיפול תהיה אווירה נוחה, מכילה, אמפתית, שתהיה כימיה עם המטפלת, ושמהמפגש הראשון המטופל יצא עם תובנות והכרה מעמיקה יותר (ולו במקצת) ממה שהוא הגיע איתה.
יש לי נסיון רב עם מגוון קשיים כגון בעיות זוגיות, הדרכות הורים, טיפול לפני גירושין או ליווי תוך כדי (על מנת שההליך יעשה בצורה הטובה והנכונה ביותר הן לזוג והן לילדים), טיפול והדרכה בתהליכי אימוץ או לאחר אימוץ, משברי חיים, התמודדויות עם טראומות, טיפול בפוסט טראומה (שמקורה בהקשר מיני/ התעללות/אלימות/צבא/טרור), התקפי זעם, דכאון, חרדות, בריאות הנפש (הן מול מתמודדים עם המחלה והן עם תמיכה לבני משפחה של מתמודדים), חרדים היוצאים בשאלה, חוזרים בתשובה ועוד.
מאמינה מאוד בכלי הטיפולי ומזמינה אותך לצאת איתי למסע לגילוי עצמי שבמהלכו ובסופו מתאפשרת הכרות מעמיקה יותר עם העצמי ובכך מתאפשרת הקבלה, ההחלמה והשינוי לטובה.מטפלת בעלת תואר ראשון ושני בפסיכולוגיה מאוניברסיטאות בארה״ב. תואר שני בע״ס קלינית מהאוניברסיטה העברית. בנוסף סיימתי לימודי הנחיית קבוצות במכללת דוד ילין ולימודי EMDR באוניברסיטה העברית. אני מגדירה את עצמי כמטפלת דינאמית שמשלבת טכניקות שונות לפי צרכי המטופל/זוג/משפחה בתוך הטיפול.

אני מטפלת באופן פרטני בקליניקה שלי שבמושב נחושה (באזור עמק האלה בין בית שמש לקריית גת) ובקליניקה בירושלים בעיקר במבוגרים ובזוגות. בנוסף אני עובדת בשיתופי פעולה עם עמותת הלל (האגודה ליוצאים בשאלה), ת.ל.מ - רשת לטיפול פסיכולוגי, משרד הבטחון, עמך ועוד. אני גם מטפלת במרכז לטיפול זוגי ומשפחתי בקריית גת בזוגות, הדרכות הורים, טיפולים דיאדיים וטיפולים משפחתיים.
יש לי נסיון רב גם בתחום בריאות הנפש, ואני עסקתי ועוסקת רבות בתחום של טראומה/פוסט טראומה, דכאון, סכיזופרניה, הפרעות אישיות ועוד. בנוסף יש לי נסיון רב גם בליווי ותמיכה במשפחות של מתמודדים. אני מתעסקת הרבה גם עם אוכלוסיה של חוזרים בשאלה, אנשים שחוו שכול, מחלות קשות, דכדוכים ודכאונות, הליכי אימוץ, התקפי זעם, התמודדויות עם חולי,משברי חיים ועוד.

שפות: עברית, אנגלית ורוסית – ברמת שפת אם

<<חזור לחיפוש