חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

פסיכולוגית קלינית מדריכה, בעלת ניסיון רב בטיפול נפשי במבוגרים ובבני נוער. הקליניקה נמצאת ברמת גן

תחומי התמחות

התמודדות עם מעברים, דיכאון, חרדה, קשיים ביצירת קשר ובזוגיות, טראומה, אובדן ואבל, קשיים בהורות, מיניות וזהות מינית

  • אזור טיפול:   רמת גן, גבעתים
  • כתובת:   רחוב החייל האלמוני רמת גן
  • שפות טיפול:   עברית
  • טלפון:  טלפון 

אודות אסנת כהן

לפעמים כשיש קושי או מתח, יש נטיה לנסות 'לשים אותו בצד' בדרכים שונות. ניסיונות אלו עשויים להקל לפרק זמן, אך הם יכולים להפוך מכבידים לאורך זמן. הרבה פעמים, זה הרגע שבו מתחילים לחשוב על האפשרות לפנות לטיפול, אם כי לחלק מן האנשים יכול לקחת זמן להתרגל לרעיון. לעתים הקושי הולך ומתגבר עד שכבר אי אפשר להתעלם ממנו ומרגישים את הצורך בצורה ברורה.
בתנועה הטבעית של החיים מתעוררות לא פעם שאלות, תחושות ותהיות שיכולות לעורר אי נחת, חוסר שקט, או מצוקה, מבלי שהן זוכות למקום בו אפשר להבין אותן ולהתמודד עימן. טיפול פסיכולוגי מציע מרחב פתוח ובטוח להתמודדות במצבים האלה. התמודדות עם פרידה, עם אובדן, עם מעברים ושינויים צפויים או מפתיעים אחרים לאורך החיים, גם היא סיבה טובה לפנות לטיפול.
התמודדות עם משבר, רגשות שהופכים מכבידים, הרגשה שדברים יוצאים משליטה או תחושה של תקיעות, כל אלה הם סימנים לכך שיש ערך לפנות לטיפול.
אני רואה טיפול נפשי כמרחב בטוח בו אפשר להתייחס בפתיחות ובכנות לכאב, לחוויות, לתשוקות ולכמיהות. הגישה הטיפולית שלי מבוססת על ההנחה שככל שאנחנו מכירים את עצמנו טוב יותר וערים לתהליכים הפנימיים שמניעים אותנו, כך אנחנו יכולים להבין טוב יותר את מה שקשה וכואב לנו ולגבש דרכים טובות יותר להתמודדות. אני מאמינה שהיכרות זו עם עולמנו הפנימי יכולה להתאפשר בטיפול, בקשר הייחודי הנרקם בין המטפל למטופל ולכן הוא הבסיס לעבודה המשותפת. זהו מפגש בין שניים אשר בו מתאפשר מפגש נוסף וחדש של המטופל עם עצמו. המפגש הטיפולי הוא בעל עוצמה ופוטנציאל להקל על כאב ולחולל תנועה, ולכן טיפול נפשי הוא בעיני מצע יציב להתפתחות ולצמיחה.
בכל שאלה או התלבטות בנוגע לפניה לטיפול ולהתחלה של טיפול ניתן לפנות אלי בטלפון או במייל.


השכלה אקדמית

פסיכולוגית קלינית מדריכה בטיפול ובאבחון (מ.ר. 27-7501)
(2003) מ.א. בהצטיינות בפסיכולוגיה קלינית של הילד.
(2016) מתמחה בחברה הפסיכואנליטית בישראל.
במשך השנים עבדתי במערכות ציבוריות ופרטיות שונות לבריאות הנפש (מכון טריאסט-שריג, תחנה לבריאות הנפש ראשון לציון, בית חולים כפר שאול, תחנת אילן לטיפול בילדים ונוער בירושלים, ועוד) ורכשתי ניסיון רב בטיפול ובהדרכת אנשי מקצוע.


ניסיון מקצועי


צור קשר עם אסנת כהן