חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

פסיכולוגית, מטפלת CBT אינטגרטיבית, מדריכת מיינדפולנס. אני רואה בטיפול תהליך משותף של ריפוי והעצמה, ואת הקשיים והבעיות כהזדמנויות לצמיחה.

תחומי התמחות

דכאון, חרדה ופוביה, בעיות שינה, נכויות ומחלות כרוניות, אבל ואובדן התמודדות עם משברי חיים, התמודדות אחרי טראומה,התמכרויות,קושי רגשי או נפשי

  • אזור טיפול:   חיפה, יוקנעם
  • כתובת:   חיפה
  • שפות טיפול:   עברית,אנגלית
  • טלפון:  טלפון 
  • שנות ניסיון:   15
  • טווח גילאים:   18 ומעלה

אודות אפרת גבאי

אני עובדת עם בוגרים (גיל 18 ומעלה) המתמודדים עם קשיים רגשיים מגוונים ומבקשים תמיכה מקצועית בתהליכי שינוי. יש לי ניסיון רב בעבודה עם אנשים הסובלים מחרדה, דיכאון, פוסט טראומה וטראומה מורכבת, דאגה מוגברת, חשיבה אובססיבית, לחץ ומתח, משברי חיים, מחלות כרוניות וקשיים בינאישיים.

הטיפול הוא בגובה העיניים ובאווירה תומכת ומקבלת ובו בזמן עם הזמנה והכוונה לשינוי דפוסים והרגלים. בטיפול אנו מבינים ביחד את הקשיים ומנסחים אותם מחדש בדרך שמאפשרת פרספקטיבה חדשה ורחבה יותר, אנו מצביעים על דפוסים מחשבתיים, התנהגותיים ורגשיים שיוצרים או משמרים את הקושי. בהתאם לצורך, הטיפול יכלול לעתים היבטים של הדרכה, מתן אינפורמציה רלוונטית והנגשת כלים שמסייעים בהרחבת המודעות ובהגדלת יכולת הוויסות ביחס לאזורי הקושי.

זהו טיפול אינטגרטיבי שנשען על הגישה הקוגניטיבית-התנהגותית (CBT) ועל גישות עדכניות נוספות, המתאימות גם לטיפול בקושי נקודתי וממוקד וגם לטיפול בקשיים מתמשכים ונרחבים. מדובר בגישות היוצרות עבור המטופל סביבה בטוחה ומכילה, ובתוכה מזמינות למפגש ישיר עם החוויה והרגשות שבלב הקושי, כדרך לחולל שינוי מיטיב ובר קיימא. כלומר, אנו לא נסתפק ב"לדבר על" הבעיה אלא נייצר בשעה הטיפולית תנאים שיאפשרו חוויה ולמידה בפועל של דפוסי התמודדות יעילים יותר.

במידת הצורך והעניין אני משלבת בטיפול היבטים מעולם הרוח/גוף-נפש, כמו מדיטציה/מיינדפולנס/ עבודה בעזרת הדמיון ועוד. שיטות אלה זוכות כיום למחקר ולתיקוף מדעי נרחב ומאפשרות התייחסות מלאה ושלמה יותר למגוון רחב של מצוקות ומצבים אנושיים.

אני עושה כמיטב יכולתי ליצור עבורנו בטיפול אקלים בונה ומעצים, שמאפשר אמון ואינטימיות ומקדם תהליכים של ריפוי והעצמה. אני מאמינה כי המפתח לריפוי נמצא אצלך המטופל/ת ומטרתי לעזור לך לחדד או לשקם את החיישנים/המצפן הפנימי שלך שמובילים לריפוי ולצמיחה.

הטיפולים מתקיימים בקליניקה בחיפה (אזור מרכז הכרמל) ובקליניקה בקרית טבעון. בד"כ נעבוד במפגשים שבועיים בני 50 דק. עלות הטיפול 350 ש"ח.


השכלה אקדמית

בעלת תואר MA בפסיכולוגיה קלינית, אוניברסיטת חיפה
וכן MA בפילוסופיה, אוניברסיטת חיפה.
בוגרת תוכנית דו-שנתית ללימודי CBT, אוניברסיטת חיפה.
בוגרת הכשרת EMDR - level 1.
מדריכת MBSR (מיינדפולנס להפחתת לחצים), אוניברסיטת בנגור (בריטניה) בשיתוף המרכז הבינתחומי הרצליה.
בוגרת תוכנית דו-שנתית לטיפול דיאדי, תחנת העמקים.
בוגרת תוכנית הכשרה להערכה וטיפול בילדים פוגעים מינית, מכון חרוב.
מנחת קבוצות בשיטת מעגל ההקשבה, מרכז אוריאל.


ניסיון מקצועי

ניסיון עשיר בעבודה טיפולית:

התמחות במגזר הציבורי -
בתחנה לטיפול פסיכולוגי התפתחותי: אבחון וטיפול בילדים בגילאי גן, הדרכת הורים וטיפול דיאדי (הורה-ילד).
בשירותי הייעוץ לסטודנט בטכניון: אבחון וטיפול בצעירים.
בתחנת העמקים: אבחון וטיפול בילדים, נוער, מבוגרים. הדרכות הורים וטיפול דיאדי, ייעוץ למסגרות חינוך (גנים).

לימוד קורסי מיינדפולנס לקהל הרחב ומיינדפולנס למטפלים: במכללת רידמן, בעמותת "תובנה", בתוכנית ההכשרה למטפלי CBT מטעם אוניברסיטת חיפה ובאופן פרטי.

בפרוייקט "CBT קהילתי" - טיפול CBT למבוגרים.

משנת 2013 עובדת בקליניקה פרטית עם בוגרים.


צור קשר עם אפרת גבאי