חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

פסיכולוג קליני עם ניסיון רב בטיפול בילדים ונוער וזוגות. מומחה למתבגרים, הדרכת הורים וטיפול מערכתי. מטפל במבוגרים בגישה אינטגרטיבית ואנושית היוצרת שינוי.

תחומי התמחות

מתבגרים, חרדה ופוביה, דיכאון, אבל ואובדן, פוסט טראומה, משברי חיים, אובדנות, טיפול זוגי, טיפול פסיכודינמי

  • אזור טיפול:   שפלה,רחובות
  • כתובת:   רוטשילד 41 מזכרת בתיה
  • שפות טיפול:   עברית,אנגלית
  • טלפון:  טלפון 

אודות בנימין גולדנהירש

גישה טיפולית:
יש לי את הזכות ללוות מתבגרים/ילדים/הורים - הגיבורים של התהליך הפסיכולוגי – בתהליך משמעותי של צמיחה שינוי ויצירה.
בתחילה, אני והאדם היושב עימי יוצרים מרחב בטוח הנותן תוקף ואמפטיה לעולמו הפנימי. לאחר מכן, אני עוזר למטופל ליצור יעדים טיפולים לשינוי הנאמנים לאישיותו וזהותו. לאורך הטיפול ישנו דגש על העמקה ובניית אישיותו של המטופל וחיבור לתשוקה וליצירה פנימית, לצד הפחתה של סבל וסימפטומים לא רצויים.

הגישה הינה אינטגרטיבית ומבוססת על ניסיון ולמידה של מורים ומדריכים שונים כגון: פרופ' לואיס ארון (פסיכואנליזה - התייחסותית), פרופ' אסתר כהן (טיפול משפחתי וטיפול במשחק) ד"ר חדוה ספקטור (התנהגותי קוגניטיבי- CBT) ד"ר דיאנה פושה (טיפול דינאמי מואץ וממוקד- AEDP) ועוד מורים ומדריכים רבים שאני חש כלפיהם תחושה הודיה והערכה עמוקה.
בנוסף עבודתי מושפעת מהמסורת העשירה של היהדות לגווניה הרבים.


השכלה אקדמית

דוקטורנט בתוכנית לפסיכותפריה, אוניברסיטת תל אביב.
תואר M.A פסיכולוגיה קלינית וחינוכית של הילד, האוניברסיטה העברית.
תואר B.A פסיכולוגיה, האוניברסיטה העברית.

בריאות הנפש (מרכז רפואי ברזילי, אשקלון ותחנת אילן, ירושלים):
עבודה עם ילדים בני נוער ומשפחותיהם – המתמודדים עם קשיים כגון: אובדנות, דיכאון, חרדה, פוסט-טראומה, הפרעות אכילה, קשיי פרידה, הרטבה (אניורסיס), התלכלכות (אנקופרזיס), ילדים שמתמודדים עם גירושין וקשיי הסתגלות שונות (מעברי דירה, לידת אח וכד'), ערך עצמי נמוך, קשיים עם גיבוש הזהות, הפרעת התנגדות (ODD) ובעיות התנהגות קשות.
בנוסף: ניסיון באבחון והערכה קליני, הדרכות הורים וקבוצות הורים וטיפול קבוצתי.

שירותים פסיכולוגים חינוכיים (ירושלים, בית שמש ומזכרת בתיה):
טיפול מערכתי ופרטני בילדים ונוער (מגיל 3). עבודה בתוך מסגרות של חינוך הרגיל וחינוך המיוחד. טיפול בילדים עם בעיות התפתחויות שונות, כגון: עיכוב התפתחותי, עיכוב שפתי, בעיות וויסות, הפרעות קשב וריכוז (ADHD), אילמות סלקטיבית, ליקויי למידה והפרעות תקשורת (ASD).
בנוסף: הערכה פסיכו-דידקטי, סדנאות וקבוצות הורים, סדנאות והדרכות לצוותים חינוכיים, עבודה עם מחלקת חינוך ופסיכולוג בוועדות השמה וועדות סטטוטוריות שונות.

ניסיון רב עם מתבגרים והוריהם.

Psychologist with experience with Olim and Aliya challenges

לאורך השנים עברתי הכשרות וקורסים במגוון רחב של שיטות טיפוליות שונות כגון:
טיפול דינאמי, טיפול דינאמי קצר, טיפול במשחק, AEDP (טיפול דינאמי מואץ), EMDR (הקהיה ועיבוד מחדש באמצעות תנועות עיניים), טיפול קבוצתי, פסיכולוגיה יהודית (מכון רוטנברג), טיפול התנהגותי קוגנטיבי - CBT, CBT גל שלישי, טיפול זוגי, טיפול מערכתי ועוד.


ניסיון מקצועי


צור קשר עם בנימין גולדנהירש