חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

מניסיוני אני מאמינה ויודעת שבמסגרת בטוחה, מכילה ומאפשרת, ובעזרת קשר בטוח, ניתן לעשות שינויים משמעותיים.

תחומי התמחות

בריאות הנפש,לקויות למידה קשב וריכוז,הדרכת הורים,התמודדות עם משברי חיים,פעוטות,טיפול במתבגרים

  • אזור טיפול:   חיפה
  • כתובת:   חיפה
  • שפות טיפול:   עברית,אנגלית
  • טלפון:  טלפון 

אודות גילי כוכבי-פרץ

אני פסיכולוגית קלינית בעלת ניסיון רב בעבודה עם ילדים, מתבגרים והוריהם.

אצל מתבגרים, מתעוררים לא מעט קשיים סביב השינויים הרבים שהם חווים בפן הגופני, הרגשי והחברתי. טיפול מספק עבורם מקום בטוח בו ניתן לעבד את הנושאים בהם הם עסוקים, ולסייע בקשיים העולים, תוך התחשבות במציאות הפנימית והחיצונית גם יחד.

ילדים מגיעים אף הם לטיפול בעקבות קשיים שונים: בעיות התנהגות, קשיים חברתיים, קשיים במסגרות החינוכיות וקשיים בבית, משברים משפחתיים וכן הלאה.
עם ילדים, הטיפול יתבצע בעיקר באמצעות משחק, דרכו יכול הילד להביע את עולמו הפנימי, לעבד חוויות , ולהעביר לנו המבוגרים, מסרים שונים.
העבודה עם ילדים צעירים (פעוטות, ילדי גן ותלמידי הכיתות הנמוכות) תערך פעמים רבות באמצעות טיפול דיאדי של הורה וילד (הורה וילד ביחד בחדר), המאפשר עבודה על הקשר עם הדמויות המשמעותיות בחייו של הילד - הוריו, ומאפשר יכולת התבוננות משותפת על התכנים והקשיים שהילד מביא.

עם ילדים מעט יותר בוגרים הטיפול יערך לרוב במתכונת פרטנית (ללא ההורה בחדר), בו מתאפשר לו מרחב לשחק, לדבר ולהביא את עצמו. מפגשים טיפוליים אלו, הן דיאדיים והן פרטניים, ילוו תמיד בהדרכת הורים, בה ניתן לחשוב יחד על הילד, על שאלות, קשיים ודילמות שעולות אצל ההורים, באמצעות התבוננות על המתרחש בטיפול והתבוננות על המתרחש במערכות האחרות בהן הילד נמצא – הבית, מסגרות חינוכיות, חברת ילדים וכדומה.

לעיתים אנו חווים קושי משמעותי בחיים שלנו עצמנו, או אל מול ילדינו, המשפיע על תחומים רבים, מקשה עלינו להתנהל כפי שהיינו רוצים, מעסיק אותנו, ומשפיע על התפקוד, היחסים עם האחרים, על האווירה בבית, המשפחה ועוד. בדיוק במצבים האלו הטיפול יכול לעזור.


השכלה אקדמית

אני בעלת תואר ראשון (BA) בפסיכולוגיה מאוניברסיטת חיפה, ותואר שני (MA) בפסיכולוגיה קלינית במסלול נוירופסיכולוגיה.
כיום עובדת במחלקה לבריאות הנפש לילדים ונוער בבית החולים נהריה, ומטפלת בקליניקה פרטית בחיפה.

התמחיתי מספר שנים בתחנה לטיפול פסיכולוגי והתפתחותי בחיפה של משרד הבריאות. שם טיפלתי בילדים עם קשיים רגשיים, התנהגותיים והתפתחותיים, וביצעתי אבחונים לילדים ונוער. בנוסף עבדתי כפסיכולוגית של גן שפתי. כמו כן, עבדתי מספר שנים כפסיכולוגית של גני ילדים בחיפה.

במהלך לימודי והכשרתי התנסיתי בטיפול ואבחון במגוון אוכלוסיות: עבודה עם מבוגרים במרפאה הפסיכיאטרית בבית החולים רמב"ם, ועבודה עם נוער ומבוגרים שעברו פגיעות ראש במרכז שפיצר לשיקום.
בנוסף עבדתי במחלקה לנוירולוגיה קוגניטיבית בבית החולים רמב"ם, שם עסקתי באבחונים נוירופסיכולוגיים ובמחקרים בתחום.


ניסיון מקצועי


צור קשר עם גילי כוכבי-פרץ