חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

באופן טבעי, הבדידות שבהתמודדות עם מחלה כרונית מלווה במצב רוח ירוד ובפחדים. באמצעות הקשר הטיפולי מתאפשרת הקלה ברמות המצוקה וביכולת לשאת את הקושי. מטפל דינמי בשילוב CBT לפי הצורך

תחומי התמחות

טיפול פסיכולוגי במבוגרים ונוער המתמודדים עם מחלה כרונית, נכות, חרדה ודיכאון. עיבוד אובדן וליווי בעת משברי חיים.

  • אזור טיפול:   

    הרצליה,רעננה, נתניה
  • כתובת:   

    הרצליה, רמת השרון, רעננה, נתניה
  • שפות טיפול:   

    עברית, אנגלית
  • טלפון:   


אודות דור טרצ'יני

שמי דור, מתמחה בפסיכולוגיה רפואית, פסיכו-אונקולוג, מתמחה בעבודה עם אנשים המתמודדים עם מחלות קשות ופגיעות אחרות באורח החיים.
כיום עובד כפסיכולוג המערך ההמטו-אונקולוגי, ופסיכולוג מרפאת אלרגיה בביה"ח איכילוב.

מחלה או פציעה, לעתים יובילו למחשבות ופחדים, אשר מטרידים ומפריעים לתפקוד. מחשבות ופחדים אלו נוגעים לכאבים, לטיפולים ולתופעות הלוואי, לחוסר הוודאות, לאובדן השליטה, לעיסוק החדש והראשוני בסוף החיים, לאובדן כושר העבודה ועוד.

מטופלים רבים חשים בדידות בעקבות מחלה מסכנת חיים או פציעה. חלקם חשים שהסביבה מתרחקת מהם. אחרים, ינסו הם לשמור על מרחק רגשי ממשפחתם, על מנת לשמור עליהם מאותם מחשבות ופחדים עמם הם מתמודדים. כך או כך, רבים נותרים להתמודד לבד עם הסערה אשר עוברת עליהם.

מחלה מסכנת חיים, פציעה, או אירוע טראומטי אחר, תמיד מתוארים כאירועים לא מתוכננים, מפתיעים, אשר תפסו את האדם לא מוכן. זה אף פעם לא הזמן המתאים לכך. הם יוצרים כאוס, פוגעים בתפקוד, ויוצרים הרבה בלבול וחרדה. מצב הרוח משתנה, עולה ויורד, ולעתים התקווה והאופטימיות נעלמים ותחושת הייאוש גוברת.
גם לאחר ההחלמה, מטופלים רבים מביעים חשש שמא המחלה תחזור או הפציעה תפגע בתפקוד. המחשבות מציפות, ומקשות על החזרה לשגרה, לחיים של 'לפני' ול'איך שהייתי קודם'.

בנוסף למטופלים, גם בני המשפחה מתמודדים עם המשבר של בן\בת הזוג, ההורה או הילד. הם חשים כי הטיפול שואב לרוב את הכוחות והם נותרים קרועים בין הקרוב אשר מתמודד כרגע עם הטיפולים בו, לבין החיים הנמשכים. זוהי תקופה לחוצה, רצופה בעליות ומורדות.

עובדי בריאות, פרסונל, אשר מטפלים ומתמודדים באופן יום יומי עם מטופלים רבים, לעתים חווים שחיקה, לחץ, קשיי שינה, ירידה במצב הרוח וחוסר סבלנות המוביל להתפרצויות בלתי מוסברות. גם הם, בדומה לחולים עצמם, מנסים לשמור על בני משפחתם וחבריהם מהקושי הרצוף שבעבודה עם חולים.

אם את\ה או מישהו בסביבתך חש ירידה בתפקוד עקב קשיים רגשיים אלו או אחרים, ומחליט לטפל בהם, ניתן ליצור עמי קשר ולתכנן תוכנית טיפול.

לפרטים נוספים: www.dortipul.com


השכלה אקדמית

כיום:
קליניקה בהרצליה
פסיכולוג המערך ההמטו-אונקולוגי (איכילוב).
פסיכולוג מרפאת אלרגיה (ילדים, מתבגרים ומבוגרים) (איכילוב).

בעבר:
פסיכולוג מרפאת כאב (איכילוב).
פסיכולוג המערך ההמטו-אונקולוגי ילדים בביה"ח דנה (איכילוב).
פרקטיקנט לפסיכולוגיה במחלקת רדיותרפיה במערך האונקולוגי בביה"ח רמב"ם, חיפה.


ניסיון מקצועי


צור קשר