חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

הקשבה רגישה לפונה והבנת ההקשר החברתי-תרבותי שלו/ה הן נקודות המוצא שלי ליצירת שינוי מיטיב ומהותי תוך פיתוח הבנה עצמית עמוקה. בעל נסיון וידע מקצועי רחב.

תחומי התמחות

טיפול במבוגרים, טיפול במתבגרים, הדרכת הורים, דיכאון, חרדה ופוביה, פוסט טראומה, התמודדות עם משברי חיים

  • אזור טיפול:   תל אביב וגוש דן,ראשון לציון
  • כתובת:   מונטיפיורי 42 ת"א
  • שפות טיפול:   עברית,אנגלית
  • טלפון:  טלפון 

אודות דניאל צור

עבודה עם הנפש, עבורי היא עיסוק עמוק ורציני וזכות גדולה. שאיפה לחיבור עצמי של המטופל/ת תוך פיתוח תחושת האוטונומיה, החופש האישי והעשרת העולם הבינאישי מהווים את נקודת המוצא לגישתי הטיפולית.
מירב הרעיונות בהם אני נעזר בעבודתי הטיפולית מגיעים מהעולם הפסיכואנליטי, וביחוד מהזרמים שהחלו בד.ו ויניקוט, מ. קליין, ו-ו.ד ביון. הגישה ההתייחסותית לרעיונות וטיפול פסיכואנליטי מהווה עבורי קבוצת שיוך אך לא מקדש אידיאולוגי. באופן כללי אני מאמין בחשיבות הקריטית לחופש מחשבה, ביקורת וביטוי כמו גם בחשיבות הצורך בבית רגשי ובקהילה המאפשרת תמיכה, מעורבות והתפתחות לכל אחת ואחד.
בעשור האחרון טיפלתי במסגרות פרטיות וציבוריות במטופלות ומטופלים בעלי סוגי ורמות מצוקה שונות, החל ממצוקות המצריכות מפגש שבועי בודד וכלה בכאלו המצריכות אשפוז פסיכיאטרי ממושך. מטופליי ומטופלותיי הגיעו מאוכלוסיות מגוונות הן מבחינת הגיל והמגדר והן מבחינה סוציו-אקונומית. שמתי לעצמי למטרה להבין לעומק את המצבים הנפשיים ונסיבות החיים הספציפיות של כל אחת ואחד מהן/ם, בהתחשב בסיפורם האישי כמו גם בהקשר החברתי והתרבותי בו הן/ם חיים/ות.
אני מציע טיפול למבוגרים, נוער וילדים ואני בעל ניסיון בטיפול במשברי חיים, קשיים בהתנהגות, חרדה, דיכאון, קשיים בזוגיות ובמשפחה, הפרעות אישיות, מצבים פוסט-טראומטיים ומצבים פסיכוטיים. אני עובד באופן פרטני, זוגי וקבוצתי.


השכלה אקדמית

השכלה:
M.A בפסיכולוגיה קלינית של המבוגר, אוניברסיטת ת"א.
בוגר התכנית ללימודים מתקדמים בפסיכותרפיה של ילדים ונוער בביה״ס הדו-לאומי לפסיכותרפיה במרכז הרפואי האוניברסטאי הדסה הר הצופים (BNSPT).
בוגר קורסי השתלמות בטיפול ואבחון של ילדים ונוער במדרשה ללימודים מתקדמים בפסיכולוגיה חינוכית, מכללת לוינסקי בת״א.
בוגר התכנית הדו-שנתית להכשרת מנחי קבוצות, ביה"ס לעבודה סוציאלית, היחידה ללימודי המשך, אוניברסיטת ת"א.
בוגר קורס מנחי קבוצות קונפליקט בביה״ס לשלום בנווה-שלום.
בוגר קורס מדריכי העשרה אינסטרומנטלית של מכון פויירשטיין בירושלים.
בוגר התכנית לכלבנות טיפולית לאנשי מקצוע בבריאות הנפש במכון מגיד של האוניברסיטה העברית בירושלים.

נסיון מקצועי:
כמטפל, בנוסף לקליניקה הפרטית בשנים האחרונות עבדתי גם במכון ת.ל.מ ובעמותת עמך לניצולי שואה ובני משפחותיהם ואני מדריך מאבחני BRC במכון קרת בת״א. בנוסף לעבודה הטיפולית אני חבר סגל ומנחה את קבוצת המשתתפים בתכנית לטיפול רגיש פוליטית של קבוצת פסיכואקטיב, וכן מנחה קבוצות לפיתוח דיאלוג בין קבוצות חברתיות ופוליטיות המצויות בקונפליקט זו עם זו, במסגרות בישראל ובארה"ב.
את התמחותי כפסיכולוג קליני עשיתי במכון ת.ל.מ ובמחלקה הסגורה לנוער במרכז לבריאות הנפש בנס-ציונה.


ניסיון מקצועי


צור קשר עם דניאל צור