<<חזור לחיפושד


ד"ר מיכל ויס

פסיכולוגית קלינית


מטפלת בגישה משולבת (דינמית וCBT) המאפשרת הן העמקת ההיכרות של אדם עם עצמו והן שינוי בדפוסי חשיבה והתנהגות ש''תוקעים'' אותו, ליצירת שינוי אפקטיבי ויציב.


תחומי התמחות:
קונפליקטים במעגל החיים, משברי חיים, דיכאון, בעיות משפחתיות וזוגיות, הדרכת הורים, אובדן, חרדה ופוביה

אני פסיכולוגית קלינית מומחית ודוקטור לפסיכולוגיה.

אני רואה בטיפול הפסיכולוגי אמצעי חשוב ומבוסס מחקר לשיפור הרווחה הנפשית, אשר כל אדם באשר הוא יוכל להיעזר בו.
עם זאת, על מנת שהטיפול יהיה יעיל ומשמעותי, על המטפל להתאים את הגישה הטיפולית לצרכי המטופל והקושי עימו הוא מגיע, סגנון האישיות שלו, והעדפותיו.
מטפל שעבר הכשרות ממושכות במגוון גישות טיפוליות יוכל לתת מענה מדוייק ויעיל יותר לצרכי המטופל (ובכך לקיים טיפול המתאים למטופל, ולא רק טיפול ה"מתאים למטפל").
אך ישנם גורמים המשותפים לכל סוגי הטיפול וחיוניים להצלחתם, והם כוללים ביסוס קשר של אמון בין המטפל למטופל, יצירת מרחב בטוח למטופל להתבטא,
מקצועיות המטפל ומחויבות שני הצדדים לתהליך הטיפולי.

לאורך 12 השנים האחרונות, התמחיתי ורכשתי ניסיון רב בטיפול פסיכולוגי דינמי, המאפשר תהליכי עומק, עיבוד חוויות עבר והרחבת ההתבוננות העצמית, וכן בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT), הממוקד בהפחתת הסימפטומים המפריעים ויישום כלים פרקטיים.
את הכשרתי הדינמית רכשתי במרפאות בריאות הנפש של משרד הבריאות בירושלים ובמכון סאמיט (מבוגרים), ואת הניסיון בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי רכשתי
במרכז למחקר וטיפול בחרדה באוניברסיטה העברית, שם ערכתי את מחקר הדוקטורט שלי.

לאורך השנים טיפלתי במבוגרים עם מגוון רחב של קשיים, כגון קשיים במעברים והסתגלות לשלבי חיים חדשים, קשיים במערכות יחסים ובהורות, קושי ביצירת זוגיות, דימוי עצמי נמוך, דיכאון, מגוון הפרעות חרדה, עיבוד והתמודדות עם אירועי חיים קשים וטראומה. התמחיתי בגיל הבגרות הצעירה, בו הקונפליקטים המרכזיים קשורים באינטימיות, הקמת משפחה, בחירת מקצוע, יכולת להתמיד בקשר זוגי, וכן עיבוד ההיסטוריה האישית שפעמים רבות מהווה חסם להצלחה בשלב זה.

הדוקטורט שלי עסק בקווי אישיות נרקיסיסטים ונמנעים, בדפוסי המחשבה הקשורים בהם, ובהשפעת דחייה או קבלה חברתית על אותם דפוסי המחשבה. כמו כן חקרתי את הקשר של קווי אישיות אלה לחרדה ולדיכאון.
המחקר התפרסם וקיבל הכרה בקרב חוגים פסיכודינמיים ומחקריים ברחבי העולם, והוזמנתי לדבר עליו בהרצאות בכנסים העוסקים במחקר האישיות לצד חוקרים בולטים בתחום.

כיום אני עורכת טיפולים אונליין וכן מקבלת בקליניקה פרטית בנתניה וברעננה. שתי הקליניקות ממוקמות בסמוך לצירי תחבורה ציבורית מרכזיים. בנוסף לפעילותי בקליניקה, אני פעילה בחברה האמריקאית למחקר הפרעות אישיות (NASSPD), וממשיכה לעסוק במחקר.

אני אוהבת מאד את המקצוע שלי, ומוצאת בכל מטופל עולם ומלואו.
אתם מוזמנים לפנות אליי, ואשמח לעזור.


השכלה-
דוקטורט (.Ph.D) בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטה העברית בירושלים
תואר שני (.M.A) בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטה העברית (בהצטיינות)
תואר ראשון (.B.A) בפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב (בהצטיינות יתרה)

ניסיון מקצועי-
קליניקה פרטית
המרכז למחקר וטיפול בחרדה באוניברסיטה העברית בירושלים- טיפולים פרטניים ב CBT
המרכז הירושלמי לבריאות הנפש, התחנה לבריאות הנפש מבוגרים- טיפול דינמי במבוגרים ומתבגרים
מכון סאמיט בירושלים, יחידת מבוגרים - טיפולים דינמיים ארוכי טווח, טיפולים קבוצתיים
המרכז הירושלמי לבריאות הנפש, התחנה לילדים ונוער בקריית יובל- טיפול בילדים, נוער והדרכות הורים

<<חזור לחיפוש