חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

אני מטפלת במבוגרים, מתבגרים וילדים, בגישה דינאמית וCBT, ממוקדת או ארוכת-טווח. אני רואה בטיפול מסע משותף המסייע לאדם במשאלתו להתפתח ולממש את עצמו, תוך התמודדות עם הכאב הקיים בחייו.

תחומי התמחות

משברי חיים, נכויות ומחלות כרוניות, סרטן (אונקולוגיה), אבל ואובדן, חרדה ופוביה, ADHD, הדרכת הורים, מטפלת EMDR, טיפול אונליין

  • אזור טיפול:   מרכז,בקעת אונו
  • כתובת:   קרית אונו
  • שפות טיפול:   עברית,אנגלית
  • טלפון:  טלפון 

אודות ד"ר נועה בונה

שמי נועה ואני פסיכולוגית שיקומית מומחית. אני מטפלת במבוגרים, מתבגרים וילדים, טיפולים ארוכי טווח (גישה דינאמית וטיפול במשחק לילדים) או ממוקדים וקצרי-טווח (CBT, ACT, EMDR, התערבות במשבר). שיטות הטיפול המגוונות שרכשתי במהלך שנות עבודתי מאפשרות לי להתאים לכל מטופל את שיטת הטיפול המתאימה לצרכיו ולהשגת מטרותיו. בתקופת הקורונה, ולאנשים שמתקשים להגיע פיזית, אני מציעה גם אפשרות לטיפול אונליין - טיפול מרחוק בשיחת וידאו.
בקליניקה שלי אני זוכה לטפל במגוון רחב של אנשים המתמודדים עם שינויים, משברי חיים, קשיים נפשיים ובעיות רפואיות, כמו גם בבני המשפחה של החולים המתמודדים עם הקושי שבמתן ליווי ותמיכה, ולעיתים אף נאלצים להתמודד עם אובדן.
התמודדות עם קושי מתמשך הנה פעמים רבות מתישה, מאיימת, מערערת ולעיתים קרובות בודדה מאוד. החיים עמוסים במטלות, המשאבים מרגישים מוגבלים וההנחה היא שפניה לטיפול פסיכולוגי יכולה לחכות לעתיד, אם בכלל. מהניסיון שלי, דווקא בתקופות אלה הטיפול יכול להוות מקור חיוני לתמיכה, לסייע לנו לתפקד באופן בו היינו רוצים לתפקד מול הבעיה, ואף לאפשר התפתחות אישית, קשה ככל שיהיה המצב.
ילדים מתמודדים לעיתים עם קשיים גדולים לא פחות משל מבוגרים, כשאחד הילדים שלנו במצוקה, או מפגין קשיי התנהגות, הדבר יכול להכניס לסחרור את כל המשפחה. טיפול במשחק הנו דרך לאפשר לילדים להציג את הבעיות שלהם ולהתמודד איתן מבלי שיצטרכו לדבר על הבעיה באופן ישיר. במידה והילד מסוגל ומעוניין לשוחח על בעייתו הוא יכול להפיק תועלת גם משיטות טיפול ממוקדות וישירות. אני מאמינה שמעורבות עמוקה של שני ההורים בתהליך שהילד עובר, בצורה של הדרכת הורים, הנה הדרך המהירה והיעילה ביותר להשגת הטבה במצבו של הילד. לעיתים אף ניתן להשיג את השינוי הרצוי בעזרת הדרכת הורים בלבד. אשמח לסייע לילדכם ולכם להתגבר על הקושי המטריד אותו ולחזור לשגשג בהתאם לגילו.
במידה ואתם מעוניינים במידע נוסף עדיף לפנות אלי בהודעה דרך הטלפון מאשר לשלוח הודעה דרך האתר.


השכלה אקדמית

דוקטורט (PhD), כולל קבלת מלגת נשיא לדוקטורנטים מצטיינים, מאוניברסיטת בר אילן.
תואר שני (M.A) בהצטיינות, בפסיכולוגיה שיקומית, מאוניברסיטת בר-אילן.
תואר ראשון (B.A) בהצטיינות יתרה, בפסיכולוגיה ולימודי מידע, מאוניברסיטת בר-אילן.


ניסיון מקצועי

כיום אני מטפלת בקליניקה פרטית בקריית אונו.
במקביל, אני עובדת במרפאת בריאות הנפש לילדים ובמרפאת בריאות הנפש למבוגרים של קופת חולים מאוחדת באשדוד. במרפאה אני חלק מצוות של יחידה להתערבות במשבר, טיפול ממוקד בטראומה ואירועי חיים קשים בעזרת EMDR.

בעבר עבדתי גם ב:
מרפאת בריאות נפש לבוגרים מכבי
מרפאת בריאות נפש לילדים מכבי
המכון האונקולוגי בבית חולים שיבא (בוגרים).
היחידה לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר בשיבא, במרפאת פסיכולוגיה רפואית ובמרפאה להפרעות קשב ולקויות למידה.
חברת "של – פרויקטים שיקומיים" כעובדת שיקום של מתמודדי נפש בדיור מוגן בקהילה.
בנוסף עבדתי כמרצה של קורסים לתואר ראשון ושני בפסיכולוגיה במגוון מוסדות כולל אוניברסיטת אריאל.


צור קשר עם ד"ר נועה בונה