חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

מאבחנת ומטפלת בילדים בגילאי 0-9 שנים המתמודדים עם קשיי שינה, אכילה וגמילה, קשיים חברתיים ותקשורתיים, קשיים בוויסות הרגשי, קשיי קשב וריכוז והתמודדות עם מצבי משבר

תחומי התמחות

עורכת אבחונים להערכה קוגניטיבית, רגשית ותקשורתית (ASD) וטיפולים פרטניים, דיאדיים, טריאדיים והדרכות הורים.

  • אזור טיפול:   שרון,הוד השרון
  • כתובת:   האיכרים, מושב עדנים
  • שפות טיפול:   עברית
  • טלפון:  טלפון 

אודות ד"ר ענבל מרקו

כפסיכולוגית התפתחותית אני מאמינה כי כל ילד מתחילת דרכו, פוסע במסלול ההתפתחות שלו יד ביד עם הוריו. לרוב הילד והוריו מגיעים יחד לכל מיני צמתים המהווים אתגר גם עבורם וגם עבור הילד. ההורים מצידם מנסים כמיטב יכולתם לסייע לילדם לצלוח את אותן המהמורות שבדרך. לעיתים ההתמודדות נוכח הקשיים בצמתים השונים מעוררת מתח ודאגה רבה. אלו הרגעים שאני מזמינה אתכם להגיע להתייעצות ולחשיבה משותפת. במהלך המפגשים נעמיק יחד ביחס לעולם הפנימי של הילד וביחס למניעים להתנהגותו. אחת המטרות העיקריות בעיניי היא שהילד ימשיך להלך יחד עם הוריו במסלול ההתפתחות שלו, ושימשיך להשיג לאורך המסלול עוד ועוד אבני דרך התפתחותיות באופן המסתגל ביותר.


השכלה אקדמית

לאורך השנים צברתי ניסיון רב באבחונים וטיפולים לילדים בני 0-9 שנים המתמודדים עם קשיים בתחומים שונים (בין היתר קשיי שינה, אכילה וגמילה, קשיים חברתיים ותקשורתיים, קשיים בוויסות הרגשי, קשיי קשב וריכוז והתמודדות עם מצבי משבר). מאחר והתפתחותו של הילד אינה מתרחשת בוואקום, אלא בתוך קונטקסט משפחתי וחינוכי, הן האבחונים והן הטיפולים נעשים תוך ליווי והדרכה של ההורים וצוות המסגרת החינוכית.
האבחונים הפסיכולוגיים נערכים לצורך הערכה רגשית, קוגניטיבית ותקשורתית, וכן לצורך אבחנה של עיכוב התפתחותי ובעיית תקשורת (ASD). האבחונים לרוב כוללים שיחה עם ההורים ומשחק עם הילד. בהתאם למטרות האבחון, נעשה שימוש בכלי הערכה מגוונים והעדכניים ביותר בתחום, וזאת בכדי לקבל תמונה התפתחותית מקיפה ומעמיקה ביותר. מתוך המסקנות שעולות מתהליך האבחון ניתנות המלצות שונות כמו טיפול רגשי, טיפולים פרא-רפואיים והשמה למסגרת חינוכית טיפולית.
הטיפולים נערכים במתכונת התואמת את צרכי הילד והוריו: טיפול טריאדי (אם-אב-ילד), טיפול דיאדי (הורה-ילד), טיפול פרטני והדרכות הורים. הטיפולים עם הילד נעשים בעיקר דרך משחק ויצירה.
במהלך העשור האחרון עסקתי הן בתחום הטיפול והאבחון והן בתחום המחקרי והאקדמי. אני בוגרת תואר שני (MA) ותואר שלישי (PhD) בפסיכולוגיה התפתחותית במעבדה לחקר התפתחות הילד, באוניברסיטת חיפה. הדוקטורט שלי עוסק בתובנה הורית וברית משפחתית בקרב ילדים בגיל הרך. כיום בראש ובראשונה אני מטפלת ומאבחנת ילדים בגיל הרך ובגיל הגן הן בקליניקה פרטית והן במכון להתפתחות הילד בבית החולים "אסף הרופא". כמו כן, מנחה קבוצות טיפול להורים וילדיהם ומדריכה צוותים חינוכיים ופרא-רפואיים במעונות יום שיקומיים. בנוסף אני גם מנהלת מחקר בבית החולים העוסק ביחסי הורה-ילד כגורמי סיכון וחוסן להתפתחות הילד בקרב משפחות לילדים עם עיכוב התפתחותי. מעבר לכך, אני מלמדת בקורס "אבחון התפתחותי" בלימודים לתואר שני לפסיכולוגיה התפתחותית במכללה האקדמית תל אביב-יפו ובאוניברסיטת בן גוריון בנגב.


ניסיון מקצועי


צור קשר עם ד"ר ענבל מרקו