חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

פסיכולוגית בכירה דוברת אנגלית ועברית העובדת עם נוער, מבוגרים וילדים, מדריכה הורים ומדריכה פסיכולוגים.

  • אזור טיפול:   מודיעין
  • כתובת:   עמק החולה 93/9 מודיעין
  • שפות טיפול:   עברית,אנגלית
  • טלפון:  טלפון 

אודות ד"ר קארן שוחט

אני פסיכולוגית קלינית ילידת ארצות הברית, עולה ותיקה, עובדת שנים רבות בארץ כפסיכולוגית קלינית גם בקליניקה הפרטית וגם בשירות הציבורי עם נוער, מבוגרים וילדים ומדריכה פסיכולוגים צעירים.

אני מאמינה ש:
"מסע של אלף מיל מתחיל בצעד אחד." (כדברי לאו צו )

אני עובדת בעיקר בגישה פסיכו דינמית. הבסיס לעבודה הוא הקשר הנוצר בין המטופל לביני , קשר בו המטופל יכול להרגיש חופשי לבטא את כל העולה על לבו כאשר אני מקשיבה ומכילה. בחדר הטיפולים אני נותנת חופש להתבטא ואני שומרת על סודיות. יחד עם זאת, אני מבינה שלא תמיד נכון למטופל לספר לי הכל. עם הזמן, אני מנסה להגיע יחד עם המטופל להבנת העולם הפנימי שלו: משאלות, תקוות, אכזבות , חששות וקונפליקטים, כולל אלה הפחות מודעים לו. עם ילדים המשחק הוא ערוץ מצויין לביטוי, ועם כל הגילאים, יש אפשרות לעבוד באמצעי הבעה ויצירה למיניהם אם יש עניין בכך. אני מעודדת את המטופל לפתח את היכולת להבנה עצמית ולריפוי עצמי כך שירחיב את יכולותיו ליצור, ליהנות ולהתפתח גם במישור התוך-אישי ובם במישור הבינאישי. בטיפול בילדים העבודה עם ההורים לא פחות חשובה מהעבודה הישירה עם הילד, כאשר ההורים הם האנשים הכי מתאימים ומסוגלים לקדם את ההתפתחות הרגשית של ילדיהם.

בנוסף לטיפול פסיכו דינאמי למדתי טיפול קוגניטיבי-התנהגותי וטיפול משפחתי-מערכתי והידע מתחומים אלה מעשירה את ההסתכלות שלי במטופל. כאשר אדם מגיע עם רצון לפתור בעיה ממוקדת בטיפול קצר-טווח, אני מציעה טיפול קוגיטיבי-התנהגותי (סיביטי) בשילוב עם עבודה פסיכופיזיולוגית, לעתים בעזרת ביופידבק. אני מטפלת ביופידבאק מוסמכת.

במשך שנות הקריירה הארוכות אני ממשיכה לקרוא בתחום וללמוד במסגרות פורמליות ובלתי פורמליות. בנוסף לקריאה בתחום הפסיכולוגיה אני נהנית לקרוא ספרות יפה, במיוחד שירה, ולהתבונן בתנ"ך ובמדרשי חז"ל עם עין פסיכולוגית.

אני נשואה, אם לשני ילדים בוגרים, וסבתא פעילה.
השכלה אקדמית

השכלה אקדמית

תואר ראשון בספרות אנגלית, אוניברסיטת ייל, ארה"ב
תאר שני בפסיכולוגיה, אוניברסיטת ניו יורק, ארה"ב
תואר שלישי בפסיכולוגיה, פרקאוף בית ספר לפסיכולוגיה, ארה"ב
בוגרת המרכז ללימודי פסיכותרפיה בגישה פסיכואנאליטית, (הלפב"א), תל אביב
בוגרת קורס ביופידבק של א.י.ל.י.ם. ומטפלת ביופידבק מוסמכת
לומדת לימודי המשך מתקדמים בספכותרפיה פסיכואנאליטית, מסלול מצבים מנטליים ראשוניים, אוניברסיטת תל אביב

ניסיון עבודה

כעת אני הפסיכולוגית האחראית על ההתמחות בפסיכולוגיה קלינית במרכז בריאות הנפש, הרצליה .

בעבר טיפלתי בילדים, נוער ומבוגרים במרפאות חוץ בבית חולים גהה, בבית חולים ע"ש שיבא בתל השומר וב"הארבעה-מרכז רב-מקצועי לטיפול פסיכולוגי" בתל אביב. במשך השנים אני מטפלת בקליניקה הפרטית.


ניסיון מקצועי


צור קשר עם ד"ר קארן שוחט