חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

מטפלת באופן פרטני וזוגי. מאמינה בכוח המרפא והמגדל של מפגש טיפולי אמיתי, מקבל ועמוק, ומחויבת לעשות ככל יכולתי, בעדינות, ברגישות ובמסירות גדולה, על-מנת לסייע למטופליי בתהליך השינוי.

תחומי התמחות

דיכאון, חרדה, משברים, טראומות, זהות מינית ומגדרית, קשרים בינאישיים, מציאת זוגיות וטיפול זוגי, הדרכות להורי מתבגרים

  • אזור טיפול:   תל אביב וגוש דן
  • כתובת:   מרכז תל אביב
  • שפות טיפול:   עברית,אנגלית
  • טלפון:  טלפון 

אודות הילה הורוביץ-רביבו

אני פסיכולוגית קלינית מומחית, ומדריכה מוסמכת בפסיכותראפיה ובפסיכודיאגנוסטיקה. במסגרת עבודתי אני עוסקת בטיפול רגשי אינדיווידואלי ובטיפול זוגי, ומשלבת בטיפולים השונים כלים פרקטיים בעלי תוקף מחקרי, שיוכלו לסייע למטופל בהתמודדותו ולהקל עליו.
אני רואה בטיפול מסע משותף של המטופל והמטפל. המסע מתנהל בתוך מרחב מוגן ובטוח, ומתוך כך מאפשר למטופל להתבונן על עצמו ולבחון את הסוגיות המורכבות של חייו בצורה כנה.
כמטפלת אני מלווה את המטופל במסעו, ומאירה לו את הנושאים שאליהם כדאי להתייחס. בנוסף לכך, אני מנסה לספק לו הבנה מעמיקה ורחבה ככל הניתן של עצמו, שתאפשר לו לנווט בצורה טובה יותר לעבר מטרותיו ולצמוח מתוך קשייו. כל זאת בתוך סביבה טיפולית תומכת ומכילה, ומתוך שמירה על סטנדרטים מקצועיים גבוהים.
אני עוסקת בטיפול רגשי כבר קרוב לשני עשורים. השנים הללו אופיינו במחויבות גדולה למטופלים שלי ובלמידה מתמדת של תיאוריות וטכניקות טיפוליות שיאפשרו לי להציע להם את העזרה הטובה ביותר עבורם.
אני רואה את הנפש האנושית כדבר עדין ומורכב מאוד ואת האדם כבעל מניפה רחבה של מופעים והתנהגויות, המשתנים בהקשרים שונים. אני סבורה, שחיבור לאמת הפנימית ולעצמי האמיתי של המטופל וקיומו של מרחב טיפולי בטוח הכרחיים לקיומה של צמיחה רגשית, ומחויבת לעשות ככל יכולתי, בעדינות, ברגישות ובמסירות גדולה, על-מנת לסייע למטופליי בתהליך החשוב הזה.


השכלה אקדמית

למדתי תואר ראשון בפסיכולוגיה ובפילוסופיה יהודית בבר-אילן. את התואר השני בפסיכולוגיה קלינית למדתי באוניברסיטה העברית.
בשנים האחרונות אני עובדת בקליניקה פרטית, ועושה טיפולים פרטניים וזוגיים.
העבודה האינדיבידואלית בטיפול הנה קצרת טווח וממוקדת או ארוכת טווח, תלוי ברצון המטופל, בבעיה המוצגת ובפיתרון המומלץ עבורה. התכנים שאני עוסקת בהם כיום הנם דיכאון, חרדה, גיבוש זהות אישית ומקצועית, גיבוש זהות מינית ומגדרית, משברים, טראומות ובעיות אופייניות לגיל ה"מבוגרים הצעירים" (20-40) ולגיל המבוגר.
גם הטיפול הזוגי יכול להיות ממוקד או ארוך יותר, בהתאם לרצון הזוג ולבעיה המוצגת. מטרתי במסגרת הטיפולים הזוגיים הנה לסייע לבני-הזוג לנווט את דרכם המשותפת, להתרומם מעל לשגרה היומיומית השוחקת ולהתמודד עם משברים זוגיים. זאת מתוך ניסיון להפוך את המשברים ל"משברים-התפתחותיים", שמהם ניתן יהיה לצמוח ולהתחזק.
את ההתמחות הקלינית עשיתי ב"שירותי הייעוץ לסטודנט" של האוניברסיטה העברית. במסגרת זו טיפלתי בסטודנטים במגוון רחב של בעיות הנוגעות הן ללימודים עצמם והן לסוגיות חיים אופייניות לגילאי העשרים (כגון גיבוש זהות אישית ומקצועית, חיפוש זוגיות, מורכבות בקשרים זוגיים ובינאישיים, סוגיות הקשורות למשפחת המקור). בנוסף לכך, טיפלתי רבות גם בעולים ובסטודנטים מחו"ל, שהגיעו לארץ לתקופת לימודיהם, ורכשתי הבנה מעמיקה של תהליכי העלייה והקליטה ושל ההתמודדויות הרגשיות הכרוכות במסע לארץ זרה. כמו כן טיפלתי במסגרת עבודתי באוניברסיטה בזוגות, ובנוסף לכך עבדתי גם עם מתבגרים והוריהם בטווח רחב של בעיות.
בנוסף, במסגרת ההתמחות הקלינית עבדתי גם במסגרת פנימייתית של נערות, שהוצאו מהבית בשל טראומות קשות שנחשפו אליהן, ובנוסף לכך הדרכתי הורים, ועסקתי גם בליווי והדרכה של צוות העובדים.
לאחר סיום ההתמחות התחלתי לעבוד באופן פרטי, ובנוסף לכך המשכתי בעבודתי ב"שירותי הייעוץ לסטודנט" שם ריכזתי צוות מקצועי של פסיכולוגים והדרכתי מתמחים.
במהלך השנים הללו הוספתי לעסוק בטיפול בגיל ה"מבוגרים הצעירים" (20-40), על כל מנעד הקשיים הנלווים אליו, ובטיפול בגיל ההתבגרות. בנוסף לכך, רכשתי ניסיון רב בטיפולים ממוקדים וקצרי טווח במשברי חיים.
בשנים האחרונות התמקצעתי גם בעבודה עם גילאים מבוגרים יותר ומשברי החיים האופייניים להם. תחום נוסף שפיתחתי מאוד הוא העבודה עם סוגיות של זהות מינית ומגדרית.
לבסוף, העמקתי במשך השנים בלימודי טיפול זוגי, שאותם אני מוצאת כמרתקים, והשתלמתי בלימודי טיפול זוגי ב"מכון שינוי".


ניסיון מקצועי


צור קשר עם הילה הורוביץ-רביבו