על הספה - פורומי מומחים

פורום ייעוץ לקהילה הגאה

איך לספר

פורום ייעוץ לקהילה הגאה

פורום זהות, נטייה מינית ומגדר מנוהל ע"י נעה מצגר גרנות, פסיכולוגית קלינית מדריכה בטיפול ואבחון
נעה מצגר גרנות, פורום זהות, נטייה מינית ומגדר
פסיכולוגית קלינית מומחית עם הסמכה כמדריכה בטיפול ואבחון נסיון של 18 שנה בפסיכותרפיה בקליניקה פרטית ובמסגרות ציבוריות שונות. שילוב של כלים דינאמיים וCBT נסיון רב בטיפול במצבי דכאון, משברי חיים וקשיים עם נטיה מינית. נסיון רב בטיפול בדכאון אחרי לידה, ליווי נשים עם קשיי פריון. מדריכה בפסיכותרפיה ובכתיבת מקרים לבחינה.
לחץ כאן לכרטיס המטפל של נועה
אודות הפורום

הפורום יעסוק בכל שאלה שנוגעת בנטיה מינית ומגדר. נושאים כגון גיבוש הזהות המינית, שאלות וקשיים בנוגע לזהות מגדרית, התמודדות עם הקשיים הנלווים ליציאה מהארון ועוד. מוזמנים/ות לפנות.

התייעצות דרך הפורום אינה מהווה תחליף לטיפול או להתייעצות מלאה עם איש מקצוע


שאלה:  איך לספר  -  (יעל)


שלום, אני כבר יודעת על עצמי שאני נמשכת לנשים ואפילו כבר הייתי עם אשה. אבל אני לא יודעת איך לספר למשפחה ולחברים. אף אחד לא יודע. אני לא בטוחה איך יגיבו ומפחדת שיגיבו בצורה קשה. מה לעשות ?

תשובה:  איך לספר - (נעה מצגר גרנות)


פונה יקרה. לספר למשפחה ולחברים יכול להיות שלב מאוד מאיים ומפחיד. הפחד לאבד את ההערכה והאהבה של הקרובים ביותר, החשש שיגידו משהו שיערער ויכאיב, המחשבות שאולי יתאכזבו ממך או יכעסו. כל אלו יכולים להיות פחדים משתקים. כאילו תהום עומדת בפנייך. עצתי לך, לספר קודם לאדם אחד, הכי קרוב/ה ושהכי אפשר לסמוך עליו/ה. ואז לנוח קצת. ואז כשתתאוששי מהמאמץ ותעכלי את החוויה לנסות עוד פעם. יציאה מהארון הוא תהליך הדרגתי שלא בהכרח חייב להעשות בבת אחת למול כל העולם. להפך. ההדרגתיות תאפשר לך להכיל את התגובות. חשוב גם לזכור שעבור חלק מהקרובים אלייך הגילוי יבוא כהפתעה והם יצטרכו זמן לעכל ולהפנים. תחשבי כמה זמן לקח לך לעכל ולהפנים את מה שגילית בתוכך ואולי תוכלי לקבל זאת בהבנה והכיל כך את התגובות. אם המצוקה גדולה מדי ואת מרגישה תקועה יש גם אפשרות לפנות לטיפול פסיכולוגי שילווה אותך בתהליך. הטיפול יאפשר מרחב בטוח שבו תוכלי להעלות את הפחדים ולהתלבט כיצד נכון לעשות את הצעד הבא במסע המרגש הזה. שיהיה בהצלחה. נעה
 X