על הספה - פורומי מומחים

פורום ייעוץ לקהילה הגאה

עסוק מאוד בנטיה המינית שלי ועוד לא סגור בנושא

פורום ייעוץ לקהילה הגאה

פורום זהות, נטייה מינית ומגדר מנוהל ע"י נעה מצגר גרנות, פסיכולוגית קלינית מדריכה בטיפול ואבחון
נעה מצגר גרנות, פורום זהות, נטייה מינית ומגדר
פסיכולוגית קלינית מומחית עם הסמכה כמדריכה בטיפול ואבחון נסיון של 18 שנה בפסיכותרפיה בקליניקה פרטית ובמסגרות ציבוריות שונות. שילוב של כלים דינאמיים וCBT נסיון רב בטיפול במצבי דכאון, משברי חיים וקשיים עם נטיה מינית. נסיון רב בטיפול בדכאון אחרי לידה, ליווי נשים עם קשיי פריון. מדריכה בפסיכותרפיה ובכתיבת מקרים לבחינה.
לחץ כאן לכרטיס המטפל של נועה
אודות הפורום

הפורום יעסוק בכל שאלה שנוגעת בנטיה מינית ומגדר. נושאים כגון גיבוש הזהות המינית, שאלות וקשיים בנוגע לזהות מגדרית, התמודדות עם הקשיים הנלווים ליציאה מהארון ועוד. מוזמנים/ות לפנות.

התייעצות דרך הפורום אינה מהווה תחליף לטיפול או להתייעצות מלאה עם איש מקצוע


שאלה:  עסוק מאוד בנטיה המינית שלי ועוד לא סגור בנושא  -  (דן)


שמי דן. אני עסוק מאוד בנטיה המינית שלי ועוד לא סגור בנושא. החלטתי לנסות טיפול פסיכולוגי אבל אני לא יודע אם כדאי לי לחפש מטפל שהוא גם בקהילה או דווקא מישהו שלא. ואיך בכלל יודעים מי כן ומי לא.

תשובה:  עסוק מאוד בנטיה המינית שלי ועוד לא סגור בנושא - (נעה מצגר גרנות)


דן יקר. ההחלטה לפנות לטיפול פסיכולוגי היא החלטה חשובה ואני בטוחה שתועיל לך. אני לא חושבת שיש תשובה ברורה לשאלה זו כמו שאין תשובה ברורה לשאלה מה עדיף מטפל גבר/אישה מטפלת קרובה אלי בגיל / מבוגרת יותר ועוד שאלות כאלו. מעבר לכך מטפלים רבים לא יפרסמו את נטייתם המינית כפי שלא יפרסמו כמעט אף פרט על עצמם מעבר לנסיונם המקצועי. הסיבה לכך היא לא שהם מתביישים או מסתירים את נטייתם אלא כי הם מאמינים שבטיפול פסיכולוגי ככל שהמטופל יודע פחות על המטפל כך יש חופש גדול יותר למטופל לאמר את כל אשר על ליבו ולהשליך על המטפל מה שהוא זקוק להשליך עליו. אם חשוב לך לדעת שהמטפל שלך מנוסה בטיפול בנושאים להט"בים זאת שאלה שליגיטימי לשאול בעת הפניה. חלק מהמטפלים יכתבו על כך באופן שמציגים עצמם באינטרנט. חלק ישתמשו בביטוי "טיפול גיי פרנדלי". חשוב עוד לאמר. מטפלים מנוסים יודעים לעבוד גם עם מטופלים שיש להם חוויות חיים שונות משלהם. מקווה שתמצא את המטפל/ת הנכונ/ה לך נעה
 X