חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

מטפלת בבני נוער ומבוגרים המתמודדים עם רגעי משבר, תחושות דיכאון ותקיעות, קושי בקבלת החלטות ושינויים. מאמינה שקשר טיפולי הוא מרחב להקלה בתחושות העומס הרגשי והבדידות ומרחב להתפתחות

תחומי התמחות

בני נוער ומבוגרים החווים משברי חיים, קושי עם שינויים, ביקורת עצמית והפרעות בדימוי העצמי.

  • אזור טיפול:   תל אביב וגוש דן
  • כתובת:   נופי ים, תל אביב
  • שפות טיפול:   עברית
  • טלפון:  טלפון 

אודות חגית זריף

אני פסיכותרפיסטית המטפלת בבני נוער ומבוגרים, הפונים בתחומים שונים:
קשיים בקשר הורה-ילד, קשיים חברתיים, משברים על רקע שינויים, פרידה או אבדן, התמודדויות עם שאלות של שייכות, משמעות, הגשמה עצמית, חווית תקיעות, דימוי עצמי נמוך, נטייה מינית ומצוקה על רקע דיכאון, וחרדות.

אני מאמינה שבבסיס תחושות האיזון והערך להן אנו זקוקים, נמצאות המודעות והיכולת להכיל את החוזקות והחולשות שלנו גם יחד (אינטגרציה). ברגעי משבר, טראומות ואירועי חיים שונים, (לעיתים קצרים וקשים ולעיתים מתמשכים ונעדרי תחושת וודאות כדוגמת מגפת הקורונה) - אנו מאבדים את האיזון שבתוכנו ולפעמים אף מתנתקים רגשית מעוצמת הקושי להכיל אותם. ברגעים אלה אנו רואים, מרגישים וחווים יותר את החוסר, הכאב, האובדן וחוסר הערך מאשר את הכוחות והמסוגלות שלנו.

בטיפול ניתן מקום בטוח ומותאם אישית, מכבד ונטול ביקורת, לביטוי ועיבוד הקשיים והחולשות וגם לחוזקות ולכוחות ולכל מה שעולה ומעסיק. באופן זה, מורגשת תחושת הקלה ומתפנה בנו מקום לראות ולהתחבר גם לטוב, ל"יש", לאופטימיות ולתקוה ולתחושת עצמי טובה יותר ומאוזנת יותר.

גישת הטיפול שלי היא הגישה הפסיכודינמית, והיא משולבת לפי הצורך, בכלים מהטיפול הדינמי הממוקד, מהטיפול בהבעה יצירה ומשחק, ובטכניקות CBT.

אני רואה בקשר הטיפולי מפגש, שהוא מקום בטוח, שמאפשר לאדם להבין את הקשיים מהם הוא סובל, וליצור אפשרויות חדשות להתמודדות עימם.

השינויים מתרחשים דרך הרחבת המודעות לקיים, לקשיים, לאפשרויות לחשוב ולהבין אותם, ולאפשרויות של האדם להגיב במציאות חייו. לצד השינויים מגיעות, תחושת ההקלה ותחושת השליטה של האדם בחייו.

לצורך הבנת התהליך הטיפולי וקידומו, נבחן במהלך הטיפול, את המשותף לסימפטומים השונים מהם סובל המטופל, ושעימם הוא מגיע לטיפול.

בנוסף להבנת התהליך הטיפולי, אני רואה באמפתיה, חמלה, יכולת הקשבה, אהבת האדם באשר הוא, אופטימיות, ויצירתיות - מרכיבים חשובים בטיפול.

ניתן ליצור קשר לתאום פגישת הכרות בשיחה או הודעה:
בנייד: 050-7457016

תעריף מוזל לסטודנטים ולמתמחים במקצועות טיפוליים.
אפשרות לטיפול אונליין.


השכלה אקדמית

+ בוגרת התוכנית התלת שנתית ללימודי פסיכותרפיה דינמית ממוקדת למבוגרים, ילדים ונוער (יישומים קליניים)
+ תואר שני בטיפול בהבעה ויצירה – התמחות באמנות חזותית, באוניברסיטת לסלי בישראל – AIPI
+ תואר ראשון במדעי ההתנהגות (המסלול האקדמי המכללה למנהל)
+ מדריכת הורים במסגרת הטיפולים במשרד החינוך ובקליניקה פרטית

השתלמויות נוספות:
טיפול קוגנטיבי- התנהגותי ( CBT), עבודה עם ילדים בסיכון, טיפול במשחק, הפרעות נפשיות, הסמכות ההורית, כישורי חיים לילדים ונוער, שליטה בחיים- בחירה והתמודדות, אתגר גיל ההתבגרות, אבל ואובדן.
במהלך השנים עבדתי עם מגוון רחב של מטופלים, מבוגרים נוער וילדים, במסגרת המרפאה לבריאות הנפש, במסגרת משרד החינוך ובמסגרת פנימייה.


ניסיון מקצועי


צור קשר עם חגית זריף