חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

אני מתרכזת בקשר טיפולי ממוקד, קרוב ושוויוני, מכיל, אמפטי, סבלני, המקנה כלים לצמיחה וגדילה תוך קבלה וחוסר שיפוטיות. משלבת גם פגישות און ליין בזום עם מטופלים בארץ ובחו"ל.

תחומי התמחות

סיוע בזמן משבר וליווי לשינוי, חרדה, OCD ,דכאון, פוביות, ויסות רגשי, מיינדפולנס וקשיים חברתיים בילדים ומבוגרים.

  • אזור טיפול:   מודיעין,רחובות
  • כתובת:   שקד 5 ברעות, מכבים, מודיעין. בנוסף רחוב מוסקוביץ 24 רחובות
  • שפות טיפול:   עברית
  • טלפון:  טלפון 
  • שנות ניסיון:   10
  • טווח גילאים:   8-120

אודות יעלה דגן

התחלתי את דרכי כמטפלת באמנות מתוך כוונה לשלב את אהבתי לציור ואומנות עם התעניינותי באופן החשיבה , הרגשות והתחושות של נפש האדם והרצון לעזור ולסייע .
הבחנתי באופן אישי כיצד עצם הציור ודרך ההבעה דרכו , עוזרים לי ומקלים על כאבי הרגשיים. לאורך השנים עבדתי בבריאות הנפש והעברתי קבוצות של תרפיה באמנות וראיתי כיצד היצירה עוזרת למטופלים להיפתח לבחון את קשייהם ולחוש הקלה וכל זאת בדרך טבעית ועדינה, לא חודרנית ומאפשרת התבוננות והחצנה של התחושות הפנימיות. היחידה בבית החולים לבריאות הנפש בבאר יעקב נוהלה ע"י ד"ר מרצ'בסקי ברוח הפסיכולוגיה הקוגניטיבית התנהגותית, דבר שמאוד השפיע עלי וגרם לי "להידבק" בחיידק.
בעקבות כך למדתי פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית וכיום אני מוכרת כמטפלת מומחית ע"י הארגון העולמי לטיפול קוגנטיבי התנהגותי ( איט"ה) . הטיפולים שלי מבוססים בעיקר על שיטה זאת תוך כדי שילוב בטכניקות שונות נוספות ומותאמות באופן אישי לצרכי המטופל. אני מטפלת במגוון אוכלוסיות - בילדים נוער ומבוגרים. הטיפולים מותאמים למגוון רב של קשיים: קשיים רגשיים, OCD, דיכאון, חרדה, התמודדות עם טראומה, פוביות, קושי בוויסות רגשי, מיסופוניה ( רגישות יתר לרעשים ) , משברי חיים, קשיים חברתיים, כאב כרוני וקשיים נוספים. בתקופה האחרונה מתמחה בטיפולים המבוססים על מפגשי online עם מטופלים בארץ ובחו"ל. בטיפול אנו יוצרים מרחב מוגן ומאפשר בו המטופל יכול לבטא את מגוון רגשותיו ויחד להתבונן כיצד הם משרתים אותו בהתנהגותו היום יומית ובהתאם לשנות את ההתנהגות האוטומטית שלעיתים פוגעת בתפקודו ובמצבו הרגשי. המטופל הוא שותף מלא בטיפול והוא יודע טוב מכולם לדייק את צרכיו וקשייו. הטיפול מותאם אישית לצרכי המטופל תוך כדי שיתוף פעולה מלא וקביעת יעדים טיפוליים. הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי, הוא טיפול מבוסס מחקרית וממוקד בבעיה מוגדרת. התפיסה היא כי יצירת שינוי במחשבה האוטומטית מביאה לשינוי משמעותי ברגשות ובהתנהגות וזה משפיע על שיפור איכות החיים וחיי היומיום. הטיפול כולל התערבויות ושיטות מגוונות המותאמות לאופי וצרכי המטופל ( עיבוד מחשבתי, חשיפות, טכניקות הרגעה ,מדיטציה מיינדפולנס, שילוב אומנויות ועוד) . שיטת טיפול זאת מתאימה לאדם שזקוק לסיוע כתוצאה מקושי תפקודי ביומיום או במטרה לשפר את איכות החיים. הטיפול מותאם למגוון רב של קשיים: קשיים רגשיים, OCD, דיכאון, חרדה, פוביות, קושי בוויסות רגשי, משברי חיים, קשיים חברתיים, כאב כרוני וקשיים נוספים.
התנסותי המקצועית כוללת עבודה של כתשע שנים בהיחידה בבית החולים לבריאות הנפש בבאר יעקב וביחידת יום בלוד.
במקביל עבדתי כמטפלת באמנות במרכז גוונים בשוהם מרכז חינוכי טיפולי להורים וילדים וכן כמדריכת קבוצות בתרפיה באומנות בעמותת אנוש.
את ההתמחות עברתי במשך שנתיים בגוונים בית-ספר המשמש לחינוך מיוחד.
בעלת קליניקה פרטית ברעות ורחובות . כעת מתחילה בנוסף לקליניקה לעבוד בהדרכה במכון "אופקים חדשים" בת"א - טיפול יום קוגנטיבי התנהגותי אינטנסיבי.


השכלה אקדמית

מטפלת מוסמכת מומחית באיט"ה - האגודה הישראלית לטיפול קוגניטיבי התנהגותי
תואר ראשון בסיעוד באוניברסיטה העברית
תואר שני בטיפול באמנות חזותית במכללה האקדמאית לחברה ואמנויות (ASA)
לימודי תרפיה באומנות במכללה האקדמית קריית אונו
לימודי פסיכותרפיה קוגניטיבי התנהגותי בתל השומר בחסות אוניברסיטה בר אילן.ניסיון מקצועי


צור קשר עם יעלה דגן