חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

מאמינה במפגש קרוב, חם, קשוב, מכיל ומאפשר, שבו השינוי מתאפשר, בין היתר, באמצעות קבלה ואמפטיה. מאמינה בכוחו של הטיפול כמרחב מרפא לפצעי הנפש וכמנוף לגדילה ולהתפתחות אין סופית.

תחומי התמחות

מתמחה בבריאות הנפש, דיכאון, חרדה, משברי חיים, אבל ואובדן, קשיים ביחסים, בדימוי עצמי. טיפול ב - EMDR בפוסט טראומה.

  • אזור טיפול:   תל אביב וגוש דן,גבעתיים
  • כתובת:   הורדים 11 גבעתיים
  • שפות טיפול:   עברית,אנגלית
  • טלפון:  טלפון 

אודות ליאת פלדמן

משלבת טיפול דינאמי עם כלים מעולם הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי ועם טיפול בגישת EMDR. מאמינה בהתאמת הטיפול לצרכיו הייחודיים של כל מטופל.

בעלת ניסיון רב ועשיר בטיפול במבוגרים, במגוון מצבי חיים, משברים וקשיים נפשיים. מטפלת מזה 15 שנה במסגרות שונות ובקליניקה פרטית, עם התמחות בתחום בריאות הנפש. עובדת כיום, מזה ארבע שנים, במרפאה לבריאות הנפש למבוגרים של קופ"ח מכבי ברמת גן ובקליניקה פרטית בגבעתיים.

הבחירה לפנות לקבלת טיפול נפשי אינה פשוטה ונובעת בדרך כלל מתוך חוויה של קושי, מצוקה, תקיעות וחוסר סיפוק בחיים. במצבים אלו קיימת באופן טבעי כמיהה עמוקה לשינוי לצד חשש מפני שינוי בשל פחד מהלא ידוע, קושי לוותר על הרגלים ועוד. אני מאמינה כי זהו תפקידי כמטפלת ליצור בטיפול את המרחב שבו שינוי יכול להתרחש. להכיל ולקבל את הקושי ולטפח זרע של תקווה. אני מאמינה שמטופלים פונים לטיפול משום שהם מעוניינים לשמוע את האמת הפנימית שאינה נגישה להם. זהו תפקידי כמטפלת ליצור את המרחב שבו האמת הזו תהיה מסוגלת להיאמר ולהישמע. בעדינות, אך בהתמדה ובישירות, דרך הקשבה מלאה, לא רק לרובד הגלוי של השיחה, כי אם גם לרבדים לא מודעים, ובעיקר מתוך קשר שהתבססו בו אמון, כנות, קבלה ופתיחות, נוצר המרחב הבטוח שבו אדם מעז להתבונן פנימה ולפגוש את עצמו. הטיפול מהווה קרקע תומכת, אוספת ומארגנת בעתות משבר כמו גם קרקע מגדלת ומצמיחה, שבה יש מקום גם לסקרנות וליצירתיות להיוולד ולהתגלות מחדש.


השכלה אקדמית

השכלה:
בוגרת תכנית תלת שנתית לפסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית מטעם אוניברסיטת בר אילן
בוגרת תואר שני (MSW), בהתמחות בטיפול זוגי ומשפחתי מטעם אוניברסיטת חיפה
בוגרת B.A בפסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופלוגיה, בהצטיינות יתרה, מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב.
בוגרת תכנית להכשרת מדריכי סטודנטים לעבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת תל אביב
בוגרת תכנית לטיפול בגישת EMDR (מיועד לטיפול במגוון מצבי טראומה/פוסט טראומה) מטעם עמותת EMDR ישראל
קורסים בטיפול קוגניטיבי התנהגותי מטעם איגוד העו"סים ובמסגרת פרטית
קורס בטיפול בנפגעי תקיפה מינית מטעם מרכז לוטם ומשרד הבריאות
קורס שנתי בכלי טיפול והנחייה מתקדמים בגישת ה - PresenT therapy מטעם בי"ס טבע ומהות

ניסיון מקצועי:
בעלת 15 שנות ניסיון בטיפול נפשי במבוגרים. בעשר השנים האחרונות עבדתי במגוון מסגרות טיפוליות בתחום בריאות הנפש - טיפלתי מספר שנים במחלקות פסיכיאטריות סגורות בבית חולים לב השרון, בדיור מוגן לנפגעי נפש בקיבוץ הרדוף ובמסגרת קופת חולים כללית. בארבע השנים האחרונות אני עובדת כמטפלת במרפאה לבריאות הנפש של קופ"ח מכבי ברמת גן. במסגרת זו הדרכתי סטודנטים לעו"ס מטעם אוניברסיטת תל אביב. בעבודתי במסגרות השונות בתחום בריאות הנפש אני מלווה אנשים המתמודדים עם קשיים ועם מחלות נפשיות בתהליך שיקומם בתחום המקצועי, החברתי והאישי ובשילובם המיטבי בקהילה. בתהליך זה אני משלבת לצד הטיפול הדינאמי הקלאסי גם כלים מעולם השיקום - כלים שנועדו לשפר באופן פרקטי את התפקוד בחיי היום יום (כגון - תכנון והגדרת מטרות אישיות, התמודדות עם קשיי התמדה ונטייה לדחיינות, קבלת ביקורת, מיומנויות תקשורת ועוד).

אני מאמינה שכדי שאוכל לסייע למטופליי בתהליכי הצמיחה והגדילה שלהם עלי להיות בעצמי בתהליכי צמיחה ולמידה בלתי פוסקים גם במובן של המשך הכשרה מקצועית וגם במובן של צבירת ניסיון חיים. לאורך השנים יצאתי למסעות ברחבי העולם, גרתי כשנה בכפר אקולוגי בחו"ל, למדתי כתיבה יצירתית, תיאטרון פלייבק וכן, אומנויות הבמה ופרפורמנס, וכיום לומדת ריקוד ותנועה בטבע. אני עושה זאת קודם כל מתוך עניין אישי וכי אני שואפת לבטא ולממש עצמי במגוון דרכים בחיי האישיים. אך אני מאמינה כי ניסיון חיי מעצב בסופו של דבר את מי שאני כאדם וכמטפלת.


ניסיון מקצועי


צור קשר עם ליאת פלדמן