<<חזור לחיפושמאיה רוסו


מאיה רוסו

עובדת סוציאלית קלינית ומטפלת CBT - התמחות בילדים ונוער


מטפלת CBT מוסמכת. מטפלת בילדים ובני נוער (החל מגיל 9) המתמודדים עם קשיים שונים וביניהם חרדות, קשיים חברתיים, ושליטה עצמית.


תחומי התמחות:
חרדה, כישורים חברתיים, בעיות התנהגות, שליטה עצמית, קשב וריכוז, הדרכת הורים, התמודדות עם משברי חיים, טיפול במתבגרים

בשנים האחרונות אני עובדת בעיקר עם בני נוער המתמודדים עם מגוון קשיים וביניהם חרדות, בעיות חברתיות, קשיים בשליטה עצמית וקשיי הסתגלות.
בהתאם להכשרתי ולניסיון המקצועי שצברתי, אני מטפלת בגישת הטיפול ההתנהגותי – קוגניטיבי (CBT), האימון האישי, הפסיכולוגיה החיובית וגישת הכוחות.
במהלך הטיפול אנו יוצאים למסע – אני, הנער/ה וההורים, לא רק לגילוי הקשיים והסיבות להם אלא גם לגילוי החוזקות והיכולות האישיים והמשפחתיים להתמודדות עם הקושי ולמציאת הפתרונות ויישומם. במרחב הטיפולי אני מקשיבה להם, מבינה אותם וביחד אנו מוצאים את הדרך לעשות שינוי ולבחור אחרת.
אני מאמינה כי בכל אדם טמונה היכולת להיות מאושר וכי בעזרת הכלים והמיומנויות הנכונים, ומציאת הכוחות הקיימים בו ניתן יהיה לשפר את איכות החיים ולזכות באושר ורווחה.


במהלך השנים צברתי ניסיון אקדמאי ומקצועי רב. בהכשרתי אני עובדת סוציאלית קלינית, מתמחה בטיפול בילדים ובנוער (M.S.W), ופסיכותרפיסטית התנהגותית קוגניטיבית לילדים ונוער.
רכשתי את התואר הראשון בעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב, שם גם השלמתי את לימודי התואר השני בעבודה סוציאלית קלינית לטיפול בילד ובנוער. בהמשך למדתי פסיכותרפיה בבני נוער שעברו פגיעה והזנחה ופסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית לילד ונוער (CBT). בנוסף ללימודים הקליניים עברתי גם קורס הנחייה ואימון למדריכים וצוות חינוכי וקורס הדרכת סטודנטיות.
כיום אני מטפלת בקליניקה פרטית ובפנימייה לנוער במרכז הארץ. מעבר לעיסוק הקליני אני מדריכה צוותים חינוכיים ומדריכה סטודנטים מאוניברסיטת תל אביב.

<<חזור לחיפוש