<<חזור לחיפושמיכל סמפסון


מיכל סמפסון

פסיכולוגית, מטפלת זוגית, מטפלת משפחתית


טיפול מתבסס מבחינתי על יצירת קשר משמעותי. הקשר הוא הלב של הטיפול.


תחומי התמחות:
חרדה ופוביה, דיכאון, קשיים משפחתיים, קשיים בזוגיות, הדרכת הורים, תיאום הורי, התמודדות עם משברי חיים.

הגעתי לטיפול באנשים לאחר חקירה ארוכה ומעמיקה, התנסויות תעסוקתיות ולימודיות ומסע של חיים שלמים.
מבחינתי הטיפול באנשים היא הדרך הייחודית שלי להביא את מגוון היכולות, הידע והניסיון שצברתי במהלך כל חיי, הן במסגרות מקצועיות, הן באוניברסיטה ובעיקר בחיים - כאישה, אמא ל 4 ילדים, בת זוג, דור שני לניצולי שואה.
בטיפול אני משלבת ידע תיאורטי ומעשי עם תובנות שצברתי בחיי, תוך שימת דגש על הבנת המטופל מזווית ראייתו וכיבוד דעותיו, הרקע האישי, המשפחתי והתרבותי שממנו הגיע. אני מאמינה שמטפל צריך להיות קשוב לצרכים של המטופל, לדברים שמאיימים עליו ואלה שמרגיעים אותו, למקומות בהם הוא רגיש לביקורת, לצורך שלו בפרטיות ודיסקרטיות, וכמובן ליצור איתו תקשורת שבתוכה שניהם מבינים אחד את השני. אם המטופל מרגיש שבאמת מתעניינים בו, שמכבדים אותו כאדם, שקשובים לצרכיו ומשאלותיו ושהוא מוגן במידת האפשר, הרי שנסללת הדרך לכל תהליך טיפולי באשר הוא לגעת ולחלחל.
אני מטפלת פרטנית, משפחתית וזוגית, מאמינה שמשפחה היא המקום ממנו אנחנו נבנים ואליו תמיד נצטרך לחזור כדי להבין את עצמנו ואת מערכות היחסים שאנחנו מקיימים עם העולם. בטיפול פרטני אני משלבת גישה דינמית עם גישה קוגניטיבית - התנהגותית ו EMDR. בטיפול זוגי ומשפחתי אני ממוקדת ביצירת שינוי ונשענת על חשיבה אסטרטגית -מערכתית, הומניסטית והוליסטית.
אני מטפלת באנשים ובמערכות יחסים, במגוון של קשיים ומשברי חיים - מצבי דיכאון, חרדה, מעברים בין שלבים התפתחותיים במעגל החיים, בדידות, טראומה, התמודדות עם אובדן, נכות ומחלה, קשיים ביצירת אינטימיות, קשיים בתקשורת בין זוגית, בגידה, גירושין, פרידה, יצירת פרק ב', מציאת אהבה וזוגיות, הדרכת הורים, תיאום הורי, טיפול במשברים משפחתיים.


עוסקת בטיפול אישי, זוגי ומשפחתי, הדרכת הורים, תיאום הורי, יצירת זוגיות, טיפול במצבי משבר, דיכאון, חרדה וכאבים של החיים.
בעלת תואר שני בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת ANTIOCH בארה"ב, שנת 2000
בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה מאוניברסיטת בר אילן, שנת 1997
סיימתי תכנית לימודים תלת שנתית בפסיכותרפיה משפחתית וזוגית במכון "שינוי" בגליל ים, שנת 2017
מטפלת אישית, משפחתית וזוגית ב"עמך", המרכז הישראלי לתמיכה נפשית וחברתית בניצולי השואה והדור השני - מטפלת באוכלוסיות מגוונות, ילדים, מתבגרים, בוגרים, זוגות ומשפחות
בעלת קליניקה פרטית באשקלון

<<חזור לחיפוש