חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

טיפול פסיכולוגי במתבגרים ומבוגרים, הדרכות הורים, קונסולטציות להורים ולאנשי חינוך

תחומי התמחות

חרדה ופוביה,דיכאון, קשיים חברתיים,אבל ואובדן,הדרכת הורים,התמודדות עם משברי חיים,טיפול במתבגרים,טראומה,שינויים בחיים

  • אזור טיפול:   חולון,אונליין
  • כתובת:   הנוטרים 3 חולון
  • שפות טיפול:   עברית,רוסית
  • טלפון:  טלפון 
  • שנות ניסיון:   12
  • טווח גילאים:   מתבגרים, מבוגרים
  • טווח מחירים:   300-450

אודות מריה טרנטייב

Russian and Hebrew speaking psychologist
אני מאמינה שכל בן אדם זכאי למקום בו יכבדו אותו, יקשיבו לו, יתעניינו בו ויתמכו בתהליך שינוי שהוא רוצה לעשות לכיוון חיים טובים יותר
אני פסיכולוגית חינוכית מומחית ופסיכותרפיסטית. כפסיכולוגית חינוכית אני יודעת הרבה על התפתחות הילדים, מציאות של ההורות מערכת החינוך. זה מאפשר לי לעזור להורים "להתמצות" במצבים מורכבים הקשורים לילדים, להבין מה הצרכים והקשיים של הילד, איך לעזור לילד בבית, האם יש צורך לפנות למערכת הבריאות, איזה עזרה אפשר לבקש ממערכת החינוך, איך להסביר לאחרים את צרכי הילד. אני מייעצת גם לאנשי מקצוע שונים שעובדים עם ילדים: איך להבין את התנהגות של הילדים ואת צרכיו, איך לבנות קשר עם הילדים ולמצוא דרכי עבודה יעילים ואיך להתמודד עם ההצפה הרגשית מהעבודה. בקיצור, אני עוזרת למבוגרים להבין את הילדים, לעזור להם ולהתמודד עם הרגשות שמלוות את ההורות והחינוך.
כפסיכותרפיסטית אני משלבת את ההיכרות שלי עם עולם הילדים וההורות עם הידע שלי בתחומי טיפול במבוגרים. אני משלבת כמה גישות טיפוליות, מתאימה את דרך עבודתי למטופל. למי שבא לטיפול אני גם עוזרת "לעשות סדר בראש", גם מלווה את המטופל בתהליכים עמוקים יותר, דרך החוויות הרגשיות, הגופניות הזכרונות וכל מה שנותן לנו גישה ישירה יותר לעולם הפנימי, וגם נותנת כלים פרקטיים להתמודדות במצבים מסוימים. וברור שכל זה תוך תוך התחשבות בצרכי המטופל, הקצב שמתאים לו, באווירה של כבוד ותמיכה.
תחומי טיפול העיקריים שלי הם 1) טיפול במתבגרים (התמודדות עם לחצים, יחסים חברתיים ורומנטיים, תהליכי התבגרות ובניית זהות, יחסים עם ההורים וכד') 2) הדרכות הורים (לילדים מ-0 עד 18 סביב בניית יחסים עם הילד, יחסים בין אחים, התמודדות עם קשיים רגשיים, לימודיים והתנהגותיים של הילדים וקשיים רגשיים של הורים עצמם בהורות שלהם), 3) טיפול במבוגרים (התמודדות רגשית עם הורות, שילוב בין צרכים רגשיים של בן אדם לבין תפקידים שונים בחייו, התמודדות עם לחצים, חרדות, מצב רוח ירוד, עיבוד של חוויות משמעותיות מהעבר, חיפוש דרכים של מימוש עצמי וכד').


השכלה אקדמית

סיימתי תואר שני בפסיכולוגיה באוניברסיטה הממלכתית של סנקט פטרסבורג (רוסיה) ב-1999
לאחר עלייתי חארץ סיימתי התמוחות בפסיכולוגיה חינוכית והסמכה להדרכה, בתקופה זאת סיימתי קורסים רבים בתחום טיפול פסיכולוגי
ב-2016-2020 למדתי בתכנית הכשרה בפסיכותרפיה מבוססת מיינדפולנס ועבודת גוף נפש במכון "האקומי"


ניסיון מקצועי

אני עובדת כבר 12 שנה בשרות פסיכולוגי חינוכי ויותר מ-5 שנים בקליניקה פרטית. צברתי ניסיון רב בעבודה טיפולית עם ילדים ומתבגרים, הדרכות הורים וייעוץ לאנשי חינוך. במהלך 6 שנים אחרונות עוסקת גם בהדרכה (תרפיסטיות שעובדות עם ילדים ופסיכולוגים בהתמחות חינוכית).


צור קשר עם מריה טרנטייב