<<חזור לחיפושנועה זאבי


נועה זאבי

תרפיסטית במוזיקה


תרפיסטית במוזיקה רבת ניסיון בעבודה עם ילדים ונוער, מתמחה בעבודה עם ילדים בעלי בעיות רגשיות, בעיות התנהגות ולקויות למידה.


תחומי התמחות:
הפרעות אכילה,דיכאון,בעיות משפחתיות וזוגיות,לקויות למידה קשב וריכוז,הדרכת הורים

שמי נועה זאבי, ואני חלילנית ותרפיסטית במוזיקה. המוזיקה היא חלק אדיר מחיי, ואיני יכולה לדמיין את חיי ללא האושר והסיפוק שהמוזיקה נותנת לי. החיבור העוצמתי בין המוזיקה לבין עולם הטיפול משלב עבורי שני עולמות מרתקים ומעשירים, ואני מאמינה מאוד בכוחה הטיפולי של המוזיקה.
אני מאמינה בזכותו של כל מטופל להביע ולבטא את עצמו בדרך הנכונה לו, ולכן בעבודתי אני משלבת עבודה דרך מדיומים נוספים כגון משחק, ציור ודיבור כמובן. המטרה היא למצוא את הדרך המתאימה לכל מטופל, ולהתאים מטרה טיפולית בהתאם לצרכיו של המטופל.
בקליניקה לטיפול במוזיקה יש מגוון רחב של כלי הקשה, גיטרות וקלידים. הטיפול נעשה בצורה חופשית ולא מחייבת. המטופל אינו זקוק לשום ידע מוקדם בנגינה, וזאת מכיוון שאני מייצרת עם המטופל שפה מוזיקלית שאינה מנסה ללמד את המטופל לנגן, אין אידיאל של נגינה "יפה" או "נכונה", כי אם רק שאיפה לנגינה ככלי להבעה רגשית פנימית עמוקה. האלתור והנגינה מאפשרים דרך לדון ברגשות של המטופל בתהליך היצירה, ובכך המוזיקה מהווה גירוי לשיחה מילולית הדנה במצבו של המטופל.


דוקטורנטית לקרימינולוגיה, בעלת תואר שני לתרפיה במוזיקה מבר אילן, בעלת ניסיון טיפולי רב שנים עם מגוון אוכלוסיות. אני מתמחה בעבודה עם ילדים בעלי בעיות חברתיות ורגשיות, קשיים הקשורים לדימוי עצמי נמוך, ביישנות, קושי ביצירת קשרים חברתיים, קשיי פרידה מההורים. בנוסף, אני עוסקת בעבודה עם ילדים ונוער עם לקויות למידה והפרעות של קשב וריכוז (ADHD) ומזה מספר שנים אני עובדת עם ילדים ונוער בעלי הפרעות התנהגות ונוער בסיכון ועובדת עם ילדים ונוער החוו טראומות בחייהם.
בנוסף לעבודתי הפרטנית בקליניקה, אני מנחה קבוצות, מרצה בכנסים בנושא הטיפול במוזיקה, עוסקת בהדרכת הורים ובהנחיית תרפיסטים וסטודנטים לטיפול במוזיקה.

<<חזור לחיפוש