חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

אני נוירופסיכולוגית שיקומית עם ניסיון רב בטיפול וסיוע לאנשים בתהליכי התמודדות לאחר אירועים משני חיים כמו גם סיוע בהתמודדות עם משברים וקשיים לאורך החיים

  • אזור טיפול:   קרית טבעון,יקנעם,חיפה,צפון
  • כתובת:   יגור
  • שפות טיפול:   עברית,אנגלית
  • טלפון:  טלפון 

אודות נירית מלכין

אני פסיכולוגית שיקומית מומחית ונוירופסיכולוגית המטפלת בבני נוער ומבוגרים בשירות הציבורי ובקליניקה הנגישה לנכים.

לאורך השנים עבדתי במקביל הן כפסיכולוגית שיקומית והן כפסיכולוגית חינוכית וכך נחשפתי לתכנים משני עולמות העבודה הטיפולית, האבחונית והמערכתית.

בזכות השילוב של שני תחומי התעסוקה הללו יש לי ניסיון רב בטיפול בנוער ומבוגרים אשר מתמודדים עם דיכאון חרדה ופוסט טראומה. כמו גם לקויות למידה, הפרעות קשב וקשיים בעקבות תאונות דרכים, ניתוחים אורטופדיים ונוירולוגיים ופגיעות ראש וחוט שדרה.

בעבודתי אני משלבת את הידע שלי כיצד המוח משפיע על התפקוד שלנו בהיבטים המחשבתיים והרגשיים, עם הידע על הנפש והתהליכים הרגשיים שעמם כל אחד ואחת מאיתנו מתמודדים לאורך חיינו.

מתוך מטרה לסייע לאנשים לחזור לתפקוד מיטבי אני מתבוננת על המכלול (המציאות שבה האדם חי: המשפחה העבודה או בית הספר והמעטפת החברתית) ולא רק על האדם שנכנס לחדר. וכך תוך זיהוי המשאבים היכולות והכוחות של העומד מולי נמצא את הדרכים להתמודדות עם אירועי חיים שונים כדוגמת אובדן, טראומה, מחלות, קשיים קוגניטיביים, התנהגותיים וחברתיים, או שינויים תעסוקתיים ומשפחתיים.

בקליניקה אני עוסקת בטיפול פסיכולוגי פרטני במבוגרים ומתבגרים בגישה אינטגרטיבית המשלבת גישה שיקומית, מערכתית, פסיכודינמית וקוגניטיבית התנהגותית, בהתאם לצרכי המטופל.


השכלה אקדמית

יש לי תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית ולאורך השנים עבדתי גם כפסיכולוגית חינוכית בשירות הפסיכולוגי החינוכי.
עם הזמן צברתי מספר השתלמויות והכשרות ביניהן: קורסי לקויות למידה א,ב במסגרת המדרשה לפסיכולוגיה חינוכית, סדנא בסיסית בגישת הטיפול המוטיבציוני, הכשרה בטיפול באמצעות EMDR (שלב 1 ו- rTAP) וכיום אני במהלך תהליכי הכשרה של טיפול בגישה קוגניטיבית התנהגותית (CBT).

במקביל לקליניקה אני עובדת כפסיכולוגית האחראית במחלקת שיקום "במרכז הרפואי לגליל" (בית חולים נהריה) שם אני פוגשת אוכלוסייה מגוונת של מטופלים שמתמודדים עם פגיעות ראש שונות בעקבות אירועים מוחיים, גידולים סרטניים או תאונות. בנוסף למטופלים המתמודדים עם פגיעות נוירולוגיות ואורתופדיות שונות בעקבות תאונות או ניתוחים אלקטיביים.
ובנוסף אני עובדת כפסיכולוגית בשירות הפסיכולוגי חינוכי של עיריית נשר שם אני מלווה צוותים במערכות החינוך, נפגשת עם הורים לשם הדרכות ומטפלת בבני נוער בהתאם לצורך.

בעבר עבדתי בבית הספר לחינוך מיוחד "מרכז אלון" שם ליוויתי בני נוער המתמודדים עם קשיים רגשיים בעיקר על רקע של קשיים תקשורתיים. בנוסף עבדתי ביחידת האבחון של בית הספר המתמחה באבחונים נוירופסיכולוגים ופסיכודידקטיים לילדים ובני נוער.
כמו כן, עבדתי במכון הלאומי לשיקום נפגעי ראש- "מרכז שפיצר לשיקום" הן ביחידת האבחון שמתמחה באבחון נוירופסיכולוגי של פגועי ראש והן ביחידת הטיפול המתמחה בליווי וטיפול בפגועי ראש.
לאורך השנים עבדתי גם כפסיכולוגית בשירות הפסיכולוגי של עיריית חיפה שם ליוויתי צוותים חינוכיים, הורים וילדים במערכות החינוך השונות: גני ילדים, בית ספר יסודי ובית ספר לחינוך מיוחד.


ניסיון מקצועי


צור קשר עם נירית מלכין