חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

בעבודתי הטיפולית אני נשען על גישה פסיכו-דינאמית בשילוב עם גישות אחרות במגוון מצבים של חרדה ודיכאון, משברי חיים, שאלות של זהות, אובדנים, קשיי הסתגלות,

  • אזור טיפול:   עפולה,יקנעם
  • כתובת:   משמר העמק
  • שפות טיפול:   עברית,אנגלית
  • טלפון:  טלפון 

אודות עמרי וייס

את ההכשרה המקצועית שלי התחלתי במכון אנה פרויד בלונדון, מרכז למידה, מחקר וטיפול הממשיך לשמש אבן שואבת לרעיונותיו של פרויד על הלא מודע ככוח עיקרי הפועל על הנפש. מכאן שהגישה הטיפולית שלי נשענת על הבנה שלנפש יסודות סמויים וגלויים המזינים אלו את אלו. ככל שיסודות אלו מתקיימים בדיסהרמוניה, האדם חשוף יותר לחוש מתח ומועקה הפוגעת באיכות החיים, בתפקוד הרגשי, וביכולת להתמודדות עם משברי חיים.
לעיתים 'הטריגר' לפניה לטיפול מקושר להחמרה במצב הרוח או על רקע של סימפטומים כמו מחשבות טורדניות או עצבות חסרת פשר. אלו מקפלים בתוכם עולם עשיר של תכנים ורגשות המתכתבים עם ההיסטוריה של האדם והאופן בו התעצבה תפיסת עולמו, זהותו, גישתו לחלקיו היצריים והדחפיים, ולאחרים משמעותיים בחייו. מכאן שכמטפל איני מתמקד רק בסימפטומים ובמשברים מיידיים, אלא מכוון לתהליך היכול לעזור למטופל לפתח כישורים משחקיים, ליצור מערכות יחסים מלאות יותר, לגבש תחושת ערך עצמי מבוססת, ולפתח עמידות בהתמודדות עם אתגרי החיים בחופשיות ובגמישות גדולים יותר.
כמטפל חשוב לי לייצר מסגרת קבועה ורציפה המאפשרת לבסס יחסי אמון ומפגש כנה המתהווה בהדרגה ובקצב הנכון לכל מטופל. עם השנים אני מגלה כל פעם מחדש שהחוויה הטיפולית לעולם אינה דומה אלא חד פעמית וייחודית לכל אדם בדרכו לשינוי ולמציאת פתרונות מרפאים.
לצד טיפולים ממושכים ובהתאם לרוח התקופה, אני מציע גם טיפולים קצרי מועד היכולים להיות אפקטיביים מאוד ולהוביל לשינוי משמעותי באיכות החיים. המודל של טיפול דינאמי קצר מועד כולל בין 12 ל- 30 מפגשים המוקדשים לעבודה ממוקדת בתלונה העיקרית של הפונה.


השכלה אקדמית

תואר שני - University College London and The Anna Freud Centre
פסיכולוג קליני במדור הקליני של אוניברסיטת חיפה, ובקליניקה פרטית במשמר העמק.
בשנים האחרונות צברתי ניסיון במספר תחומים ומקומות עבודה:
עבודה עם מבוגרים, ילדים מתבגרים ונוער, וכן הדרכות הורים בתחנה ליעוץ וטיפול בעמק הירדן ובתחנת ת.ל.ם באורנים.
עבודה עם מצבים אקוטים במרכז לבריאות הנפש שער מנשה.
ליווי צוותים חינוכיים, תלמידים והורים בגנים ובבתי ספר במסגרת השירות הפסיכולוגי בעפולה.


ניסיון מקצועי

פרשנות פסיכולוגית לסרט - בחזרה לעתיד
https://www.youtube.com/watch?v=rg9lVgLncGQ&t=32s


צור קשר עם עמרי וייס