<<חזור לחיפושענת גולן


ענת גולן

פסיכולוגית קלינית


מטפלת במבוגרים החווים משבר נפשי, תחושת תקיעות, קשיים בזוגיות, חרדה, בדידות או דכאון. בילדים החווים חרדות, קשיי הסתגלות, קשיים בויסות הרגשי ובמיומנויות חברתיות.


תחומי התמחות:
התמודדות עם משברי חיים, מתח וחרדה, דיכאון, אבל ואובדן, טיפול בילדים, הדרכת הורים. מתמחה בטיפול מרחוק למבוגר ולילד.
  

בעלת ניסיון עשיר בטיפול ובהדרכות הורים לילדים בגיל הרך, בגן או בבית הספר. בגילאים אלו אני מטפלת באמצעות משחק או יצירה המאפשרים התמודדות עם חרדות, קשיי הסתגלות, קשיים בויסות הרגשי, ביחסים בין-אישיים ובמיומנויות חברתיות. אני מלווה ילדים ומתבגרים עם לקויות למידה, הפרעות קשב וריכוז והפרעות על הרצף האוטיסטי.

לאורך השנים, פגשתי מבוגרים שחוו קושי או משבר נפשי, כמו קשיים הקשורים לבדידות וללחצי היום-יום, קשיים ביחסים ובזוגיות, קשיים בגידול ילדים, או בהתמודדות עם ההורים.
יש לי ניסיון מיוחד בקשיים המאפיינים מבוגרים צעירים כמו קשיים ביצירת קשר ואינטימיות, קשיים בגיבוש זהות אישית ומקצועית ודימוי עצמי נמוך.

אני מטפלת בגישה פסיכו-דינמית, המניחה שקיימים בנפש תכנים לא מודעים, המשפיעים על חיי היום-יום. חשוב לי לפגוש את המטופל בגובה העיניים ולמצוא יחד איתו את הדרך המתאימה לו להכיר תכנים אלו. מניסיוני לאורך השנים, אני מאמינה בכוחו של הקשר הטיפולי להטיב ולהניע תהליכי חיים משמעותיים.


פסיכולוגית קלינית לילדים, לנוער ולמבוגרים בגבעתיים ובמכון להתפתחות הילד.

בית ספר לפסיכותרפיה, הפקולטה לרפואה, אוניברסיטת תל אביב.
תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, המכללה האקדמית תל-אביב - יפו.
תואר ראשון בפסיכולוגיה, אוניברסיטת חיפה.<<חזור לחיפוש