חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

כמטפלת אישית וזוגית ותיקה מאמינה ביצירת מרחב טיפולי בטוח, מכיל בגובה העיניים לחשיפת קשיים/מצוקות, לביטוי הצרכים הרגשיים, להעצמה אישית/זוגית ומתן כלים להתמודדות במגוון שיטות טיפול.

תחומי התמחות

חרדה, קשיים בזוגיות, במיניות, זוגיות פרק ב', קושי במציאת זוגיות, משברי חיים פרטניים/משפחתיים/אובדן והדרכה הורית.

  • אזור טיפול:   יקנעם, קריות, טיפול אונליין
  • כתובת:   קרית אתא, קרית ביאליק
  • שפות טיפול:   עברית, אנגלית
  • טלפון:  טלפון 
  • שנות ניסיון:   22
  • טווח מחירים:   250-350

אודות ענת ונגרקו

אני אוהבת את עולם הטיפול בו אני עוסקת, המאפשר מפגש אנושי, מסייע ומכיל. מאמינה שלכל אדם יש צורך טבעי להיות בקשר בריא, איכותי, מצמיח, לחוש נאהב ואוהב, להרגיש משמעותי ושייך, לגלות את החוזקות והכשרונות הטמונים בו ולהביא אותם לידי ביטוי בצורה הכי נכונה לו בחייו. הטיפול מעניק למטופלים מרחב תומך ובטוח לחשיפה ולהבעת צרכים רגשיים חשובים אלו ולחשיבה כיצד להביאם לידי ביטוי ומימוש בחיי היום יום.
לעיתים מטופלים מגיעים סביב קושי לקבל החלטות בדילמות חיים מהותיות וזקוקים לאוזן קשבת, להרחבת הפרספקטיבה מאיש מקצוע ניטראלי ואני שמחה לסייע ולהיות שם בשבילם.
בטיפול זוגי המטרה היא לזהות את הגורמים למשבר הזוגי וליצור תנועה לכיוון של דפוסי תקשורת חדשים, המאפשרים הקשבה, קבלה, קירבה וחיבור לצרכים הרגשיים של כל אחד מבני הזוג. זוגות רבים נקלעים למשברים שונים, עקב ארועי חיים לא צפויים, משברי בריאות, תעסוקה, שחיקה וריחוק, בגידה ולבסוף יוצאים מחוזקים מהם. לצד זה לעיתים יש צורך בהתמודדות והכנה לתהליכי פרידה וגירושין. בנוסף, עוסקת בהדרכה הורית בקשת של נושאים (סמכות הורית, הורות יחידנית, קשיים חברתיים, לקויות למידה, הפרעות קשב ורכוז, קשיי התנהגות, חרדות ועוד ). כמו גם שיפור קשר בין הורים וילדים בוגרים/מבוגרים המתגוררים יחד או לחוד. מטפלת בגישות: פסיכודינמית, נרטיבית, טיפול קוגניטיבי -התנהגותי (CBT), טיפול בקבלה ומחויבות (ACT), EFT זוגי.


השכלה אקדמית

תואר ראשון (אוניברסיטת חיפה), תואר שני בפסיכולוגיה (אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע).


ניסיון מקצועי

מזה 22 שנה הנני פסיכולוגית חינוכית במסגרות של חינוך רגיל וחינוך מיוחד, המדריכה הורים בסוגיות של התמודדות עם קשיי התנהגות וקשיים רגשיים, קידום סמכות הורית, הורות יחידנית, הקניית מיומנויות חברתיות, התמודדות עם חרדות. במרוצת השנים מתוך העבודה עם ילדים והוריהם התמחתי בטיפול משפחתי וזוגי והוסמכתי כמטפלת מוסמכת ע"י האגודה לטיפול משפחתי וזוגי בישראל. כיום מטפלת בזוגות עם קשיים בתקשורת, שעברו משברי חיים שונים (אחרי/לפני לידה, אחרי/לפני נישואין, בגידה, מצבי חולי ואובדן, משברי פרנסה/תעסוקה, קשר מורכב עם משפחת המוצא ועוד), מטפלת בזוגות עם דילמה של פרידה, בזוגיות שהיא פרק ב' עם הסוגיות הייחודיות להם. כמו כן, מטפלת במבוגרים בקליניקה הסובלים מחרדה, מחשיבה שלילית וביקורת עצמית גבוהה, מקנה כלים לויסות רגשי, להעצמה, לשיפור הדימוי העצמי ולמציאת זוגיות, לחישוב מסלול מחדש באמצע החיים ובליווי הורים יחידנים. בנוסף, מתוך הטיפול הזוגי נוכחתי לדעת שפעמים רבות הקשיים קשורים גם לבעיות במיניות ולכן למדתי גם את התחום הזה. הנני בוגרת התוכנית להכשרה דו-שנתית לטיפול מיני באוניברסיטת בר אילן והתמחתי כשנה במרפאה לטיפול מיני בבית חולים באיזור המרכז, כשהמטרה לסייע לזוגות עם פערים בחשק מיני ובתפקוד מיני על מנת שיגיעו לאינטימיות מינית נעימה ומספקת.


צור קשר עם ענת ונגרקו