<<חזור לחיפושענת פורת


ענת פורת

פסיכולוגית קלינית


מטפלת בגישה פסיכודינאמית במתבגרים ובמבוגרים עד לזיקנה. הטיפול מציע מרחב בטוח ולא שיפוטי בתוכו ניתן לחקור קשיים רגשיים ולחוות שינוי.


תחומי התמחות:
הטיפול מתאפשר גם בוידאו (מרחוק)- כשלא ניתן להגיע לקליניקה. מטפלת מתוך תפישה שהאדם עומד במרכז הטיפול ולא רק "הבעיה".

שמי ענת פורת, פסיכולוגית קלינית במקצועי.
אני מאמינה שאין דרך קלה להגדיר מהו טיפול פסיכולוגי. כל טיפול הוא שונה כפי שאנשים שונים זה מזה. בטיפול פסיכולוגי ישנם שניים, מטפל ומטופל, ומה שמתרחש ביניהם. מה שנאמר, ומה שמתקיים בלי מילים. בכל טיפול נרקם קשר ייחודי, נוצר מרחב שבו ניתן לפרוש ולגלות ביחד את הנפש.
במקרים רבים, אנו פוגשים את עצמנו שוב ושוב בסיטואציות השונות של חיינו, נתקלים במהמורות דומות, באותם מחסומים, דפוסי התנהגות ותחושות החוזרים על עצמם ומקשים עלינו ו/ או על הסביבה. הקשרים שלנו מושפעים מכך, העבודה, הלימודים...
התחושות כלפינו עצמנו מוכרות וכמו מופיעות כל פעם מחדש, מרימות את ראשן.
לעתים זה מופיע בדמות סימפטום כלשהו- בעיות אכילה, צריכת חומרים מסוכנים, הימנעות חברתית, בעיות מיניות, חרדה או דיכאון ועוד ועוד דוגמאות. לעתים על פני השטח הכל נראה בסדר, ורק האדם יודע שאינו שמח בחייו.
לעתים אנו נחשפים לארוע טראומטי, יחיד או מתמשך, ונדרשים לספוג אותו אל תוך הנפש, כשהחיים זורמים ללא הפסק. הנפש מנסה לעשות סדר בעולם שהשתנה, שהתערער.
בסופו של יום, בכל אותם מקרים, אנו פוגשים את עצמנו, ומתוך עצמנו את החיים, על הטוב והרע שהם מזמנים.
דווקא מתוך היכרות עם עצמנו אנו יכולים ליצור שינוי. לנוע, גם אם זה לא קל.
טיפול פסיכולוגי מאפשר לבחון את ההתרחשויות, לגעת בדברים, לדבר אותם, לחשוב אותם- לצלול מבלי לטבוע.
הטיפול הוא מרחב בטוח, אינטימי ובלתי שיפוטי, בו ניתן לעשות את זה יחד, לתת מקום לרגשות, להעניק לדברים משמעות, לבחון מדוע הם קורים וכיצד ניתן לשנות.
אפשר לדבר על הכל. לכאוב ולשמוח. להתאבל ולחלום. לחקור ולשקוט.מ.א. בפסיכולוגיה קלינית
בוגרת בי"ס לפסיכותרפיה פסיכואנליטית

<<חזור לחיפוש