<<חזור לחיפושענת שועה אברהמי


ענת שועה אברהמי

פסיכולוגית חינוכית מומחית


פסיכולוגית חינוכית. בעלת ניסיון בטיפול רגשי דינאמי בילדים באמצעות משחק, הדרכות הורים, אבחונים (פסיכולוגי/פסיכודידקטי/הדלגה והישארות).


תחומי התמחות:
חרדה ופוביה,אבל ואובדן,לקויות למידה קשב וריכוז,הדרכת הורים,פעוטות,טיפול במתבגרים

שלום, שמי ענת שועה אברהמי ואני פסיכולוגית חינוכית מומחית. אני עובדת עם ילדים בגילאי שנתיים עד 18 והוריהם. בעלת ניסיון בטיפולים פרטניים וקבוצתיים, הדרכות הורים, אבחונים פסיכולוגים, אבחונים פסיכודידקטיים, הערכות בשלות לכיתה א', אבחוני הדלגה ועבודה מול מסגרות חינוכיות שונות (מעונות, גנים ובתי ספר).
אני מטפלת בילדים עם קשיים במגוון תחומים כגון קשיים חברתיים, דיכאון, חרדה, משבר או טראומה, מקרי מחלה או מוות במשפחה הקרובה, קשיים לימודיים, קשיי קשב, לקויות למידה, קשיים רגשיים, קשיים בוויסות רגשי ועוד.
בעת הפנייה לעזרה טיפולית אני חושבת יחד עם ההורים מה דרך הטיפול המתאימה ביותר עבור ילדיהם בהתחשב בגילם, סיבת הפנייה, המוטיבציה הטיפולית, מטרות הטיפול ועוד. הטיפול בילד תמיד נעשה גם בליווי הורים על פי הצורך הטיפולי (לעיתים רק ההורים מלווים בטיפול, לעיתים הטיפול דיאדי (טיפול הורה-ילד, ולעיתים הטיפול ישירות בילד ומפגשי ההורים נעשים מידי פעם בהתאם לצורך הטיפולי). בנוסף, לעיתים יש צורך לערב גורמים שונים ברמות מעורבות שונות כגון מסגרות חינוכיות, גורמי טיפול נוספים הנפגשים עם הילד, מסגרות נוספות בהן הילד נמצא – זאת על פי הצורך ועל פי רצון ההורים.


למדתי תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית. את ההתמחות עשיתי בפסיכולוגיה חינוכית. במהלך ההתמחות ולאחריה עברתי ואני עדיין עוברת קורסים רבים לצורך העמקת הכשרתי. בניהם: קורס CBT, עבודה טיפולית, לקויות למידה, הפרעות קשב, עבודה טיפולית בהורים, עבודה קבוצתית להורים עם ילדים עם קשיים בוויסות רגשי, אובדנות – זיהוי, אבחון וטיפול, מיומנויות חברתיות ועוד.
בהכשרתי אני עובדת מאז 2010 בשירות פסיכולוגי – התפקיד כולל עבודה מערכתית מול מסגרות חינוכיות, אבחונים וטיפולים בילדים והוריהם. בתפקידי אני עובדת עם מעונות (גילאי 0 עד 3) גנים (ט.ט. עד חובה) ובתי ספר יסודיים ובמסגרות של חינוך מיוחד. מעבירה קבוצות התקשרו"ת, קבוצות ילדים בנושאים שונים. מטפלת בילדים ומדריכת הורים. מטפלת ביחידת הCPP (טיפול דיאדי – הורה ילד, לאחר טראומה מסוגים שונים – מוות במשפחה, מחלה, אירוע טראומתי אחר).

<<חזור לחיפוש