על הספה - פורומי מומחים

פורום אבחונים

אבחון לילד בן 3

פורום אבחונים

פורום אבחונים מנהלת פורום ד"ר רונית רוט חנניה
פסיכולוגית התפתחותית מומחית, מוכרת ע"י משרד הבריאות. סיימה פורום אבחונים
לימודי תואר שני ושלישי בארה"ב, עם התמחות ממוקדת באבחון והתערבות בגיל הרך בארה"ב ובישראל. עובדת מזה מספר שנים כפסיכולוגית התפתחותית בכירה במכון להתפתחות הילד וכן כמרצה בתכנית לתארים מתקדמים בפסיכולוגיה התפתחותית (אוניברסיטת חיפה, המכללה האקדמית תל-אביב יפו. אבני דרך הינו מרכז התפתחותי להתערבות מוקדמת. הצוות המקצועי שלנו מגיע הביתה ונותן את הטיפולים בסביבה הטבעית של הילד.

הפורום עוסק באבחונים של ילדים: אילו סוגים של אבחונים קיימים וכיצד יודעים איזה אבחון מתאים ומתי? כיצד קוראים ומבינים את תצאות האבחון? מתי כדאי לפנות לאבחון וכמה זמן אורך התהליך?

תחומי הפורום:

* אבחונים של ילדים.
* סוגי איבחונים.
* איזה איבחון מתאים ומתי.
* קריאת תוצאות האיבחון.
* מתי כדאי לפנות לאבחון ואיך....

הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.

כל מה שצריך לדעת על אבחונים

שאלה:  אבחון לילד בן 3  -  (נועם )


בוקר טוב , הבן שלי בן 3 עבר בדיקה פסיכולוגית לרמת תפקוד ואבחנה מבדלת קיבל 25 - מחוץ לתחום האוטיזם עם זאת בבדיקת dq במבחן ביילי קיבל ציונים המראים איחור בין 10 חודשים ועד 20 . האם ניתן לתת אבחנה מסוימת ע"פ ציונים אלו או שמא רק "עיכוב התפתחותי גלובלי" ואשמח לדעת אחרי כמה זמן מומלץ לבקש בדיקה חוזרת לראות האם יש התקדמות (אם בכלל ????

תשובה:  אבחון לילד בן 3 - ( דר רונית רוט )


שלום רב, עד גיל 5, עם תמונה של עיכוב משמעותי (10- 20 חודשים זה עיכוב משמעותי) בשניים או יותר תחומים של ההתפתחות - האבחנה היא לרוב ״עיכוב התפתחותי גלובלי״, אלא אם מדובר באבחנה אחרת כמו אבחנה של תסמונת או ASD - שאת כותבת שנשלל. מומלצת בדיקה חוזרת בתוך שנה - במידה והוא מקבל טיפולים באופן אינטנסיבי - כדי לראות עד כמה הטיפול באמת אפקטיבי ועד כמה הוא התקדם. ד״ר רונית רוט-חנניה
 X