על הספה - פורומי מומחים

פורום אבחונים

אוטיזם

פורום אבחונים

פורום אבחונים מנהלת פורום ד"ר רונית רוט חנניה
פסיכולוגית התפתחותית מומחית, מוכרת ע"י משרד הבריאות. סיימה פורום אבחונים
לימודי תואר שני ושלישי בארה"ב, עם התמחות ממוקדת באבחון והתערבות בגיל הרך בארה"ב ובישראל. עובדת מזה מספר שנים כפסיכולוגית התפתחותית בכירה במכון להתפתחות הילד וכן כמרצה בתכנית לתארים מתקדמים בפסיכולוגיה התפתחותית (אוניברסיטת חיפה, המכללה האקדמית תל-אביב יפו. אבני דרך הינו מרכז התפתחותי להתערבות מוקדמת. הצוות המקצועי שלנו מגיע הביתה ונותן את הטיפולים בסביבה הטבעית של הילד.

הפורום עוסק באבחונים של ילדים: אילו סוגים של אבחונים קיימים וכיצד יודעים איזה אבחון מתאים ומתי? כיצד קוראים ומבינים את תצאות האבחון? מתי כדאי לפנות לאבחון וכמה זמן אורך התהליך?

תחומי הפורום:

* אבחונים של ילדים.
* סוגי איבחונים.
* איזה איבחון מתאים ומתי.
* קריאת תוצאות האיבחון.
* מתי כדאי לפנות לאבחון ואיך....

הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.

כל מה שצריך לדעת על אבחונים

שאלה:  אוטיזם  -  (יערה)


אני ממש מודאגת הבת שלי בת חמישה חודשים, מבחינה מוטורית מפותחת, מה שעורר את דאגתי שהיא לא מפנה אלי מבט בעת שאני קוראת לה בשמה. האם זה אמור להדאיג? מה עלי לעשות. היא יכולה להביט עלי שניה אבל לא משהו ממוקד וארוך. כמו כן היא לא כ"כ משמיעה קולות. יותר בכי ותלונות פחות דיבורים.

תשובה:  אוטיזם - (צוות אתר על הספה)


שלום רב, באמת קשה לדעת לפי התיאור שלך במה מדובר. חמישה חודשים זה שלב יחסית מוקדם ואין צורך לקפוץ למסקנות בשלב זה, אני ממליצה לפנות להתפתחות הילד להערכה, בנוסף את יכולה גם להתייעץ עם רופאת המשפחה בשלב זה. בהצלחה
 X