על הספה - פורומי מומחים

פורום אבחונים

בת 19 חודשים - משחק לא תואם גיל

פורום אבחונים

פורום אבחונים מנהלת פורום ד"ר רונית רוט חנניה
פסיכולוגית התפתחותית מומחית, מוכרת ע"י משרד הבריאות. סיימה פורום אבחונים
לימודי תואר שני ושלישי בארה"ב, עם התמחות ממוקדת באבחון והתערבות בגיל הרך בארה"ב ובישראל. עובדת מזה מספר שנים כפסיכולוגית התפתחותית בכירה במכון להתפתחות הילד וכן כמרצה בתכנית לתארים מתקדמים בפסיכולוגיה התפתחותית (אוניברסיטת חיפה, המכללה האקדמית תל-אביב יפו. אבני דרך הינו מרכז התפתחותי להתערבות מוקדמת. הצוות המקצועי שלנו מגיע הביתה ונותן את הטיפולים בסביבה הטבעית של הילד.

הפורום עוסק באבחונים של ילדים: אילו סוגים של אבחונים קיימים וכיצד יודעים איזה אבחון מתאים ומתי? כיצד קוראים ומבינים את תצאות האבחון? מתי כדאי לפנות לאבחון וכמה זמן אורך התהליך?

תחומי הפורום:

* אבחונים של ילדים.
* סוגי איבחונים.
* איזה איבחון מתאים ומתי.
* קריאת תוצאות האיבחון.
* מתי כדאי לפנות לאבחון ואיך....

הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.

כל מה שצריך לדעת על אבחונים

שאלה:  בת 19 חודשים - משחק לא תואם גיל  -  (לולי)


הבת שלי בת 19 חודשים, היא הולכת קצת לבד מידי פעם אבל עדיין מעדיפה זחילה (משום מה זה נראה לי בגלל שהיא מאוד עקשנית ואוהבת הרגלים ישנים) ואנחנו עובדים על זה עם פיזיותרפיסטית. המדריכה ציינה שיכולות המשחק שלה לא תואמות את הגיל שלה. שהיא לא כ״כ הסתכלה עליה ושיחקה איתה או איתנו ויותר הייתה עסוקה במשחק עם עצמה ובחפצים בחדר. ממה שראיתי היא כן לקראת הסוף הסתכלה גם אלינו וגם אליה עם חיוכים ומן ״תראו אותי״. בבית היא מעדיפה לשחק הרוב לבד עם עצמה אבל יש פעמים שגם איתנו משחקת ב-קוקו ומסירות כדור. זה מעיד על בעיה לדעתך? אני לא בטוחה אם צריך איבחון. היא אומרת מעל 20 מילים אבל לא באופן עקבי (עם הרבה דיבור ג׳יברישי) ואמרה פעם אחת צמד מילים אחד וזיהתה כבר כמה איברים בגוף (עכשיו קצת פחות משתפת פעולה בזה). נראה שהיא גם מאוד עקשנית ונוטה לטנטרומים אם לא מקבלת את שלה.

תשובה:  בת 19 חודשים - משחק לא תואם גיל - ( דר רונית רוט )


שלום רב, על פי התיאור שלך קיים עיכוב מוטורי (לרוב 18 חודשים הם הגבול העליון להליכה עצמאית) וכן התנהגות תקשורתית שאינה עקבית. לכן, מומלץ בכל זאת לערוך אבחון התפתחותי מקיף.
 X