על הספה - פורומי מומחים

פורום אבחונים

קושי בלשבת לשחק זמן ממושך

פורום אבחונים

פורום אבחונים מנהלת פורום ד"ר רונית רוט חנניה
פסיכולוגית התפתחותית מומחית, מוכרת ע"י משרד הבריאות. סיימה פורום אבחונים
לימודי תואר שני ושלישי בארה"ב, עם התמחות ממוקדת באבחון והתערבות בגיל הרך בארה"ב ובישראל. עובדת מזה מספר שנים כפסיכולוגית התפתחותית בכירה במכון להתפתחות הילד וכן כמרצה בתכנית לתארים מתקדמים בפסיכולוגיה התפתחותית (אוניברסיטת חיפה, המכללה האקדמית תל-אביב יפו. אבני דרך הינו מרכז התפתחותי להתערבות מוקדמת. הצוות המקצועי שלנו מגיע הביתה ונותן את הטיפולים בסביבה הטבעית של הילד.

הפורום עוסק באבחונים של ילדים: אילו סוגים של אבחונים קיימים וכיצד יודעים איזה אבחון מתאים ומתי? כיצד קוראים ומבינים את תצאות האבחון? מתי כדאי לפנות לאבחון וכמה זמן אורך התהליך?

תחומי הפורום:

* אבחונים של ילדים.
* סוגי איבחונים.
* איזה איבחון מתאים ומתי.
* קריאת תוצאות האיבחון.
* מתי כדאי לפנות לאבחון ואיך....

הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.

כל מה שצריך לדעת על אבחונים

שאלה:  קושי בלשבת לשחק זמן ממושך  -  (הדר)


היי, הבן שלי בן שנתיים ו10 חודשים מתקשה לשבת לשחק יותר מ5 דק במשחקים. בין אם זה משחק קליל לבין משחק שדורש קצת יותר ריכוז... בפאזל מחבר ללא קשר לתמונה שאמורה להתחבר. בגן לטענת המטפלת עובר מפינה לפינה במהירות ואם לא יכול לעבור עושה סתם שטויות ומציק לחברים. בכל מה שקשור בלצייר, הדבקה, גזירה מסיים ראשון ורוצה לקום מהשולחן. אוהב לרוץ, לטפס, לזרוק וברוב המקרים לא מראה פחד ומודעות לסכנה. ומצד שני נורא נלחץ במקומות עם המון אנשים וכשיש מוזיקה חזקה שנה הבאה עולה לגן עירייה ואני מפחדת שירגיש בדרישות שגדול עליו וזה יוביל לתסכול שלו. לדוגמא בזמני משחק שולחן או מפגש שאלו זמנים ארוכים מהנדרש במעון. אשמח לעזרה.

תשובה:  קושי בלשבת לשחק זמן ממושך


שלום רב, אני ממליצה לפנות לאבחון/הערכה כדי לברר בצורה מעמיקה יותר את סיבת קשייו ואז לחשוב על מסגרת חינוכית שתתאים לו או אם יהיה צורך, על עזרה מתאימה. ד״ר רונית רוט-חנניה
 X