על הספה - פורומי מומחים

פורום גיל ההתבגרות

אהבה נכזבת של בן 12

פורום גיל ההתבגרות

מנהל פורום רועי אזולאי
רועי אזולאי מנחה הורים ומשפחה פרטני ובקבוצות בגישה האדלריאנית, פורום גיל ההתבגרות
בעל B.A במדעי הרוח והחברה וm.A בחינוך. מאמן אישי ומומחה לגיל ההתבגרות. מנהל פנימייה לנוער בסיכון.

ברוכים הבאים לפורום גיל ההתבגרות.

גיל ההתבגרות הינו שלב בחיים מאתגר, חשוב ובעל השפעה רבה בהתפתחות האדם, בעידן בו אנו חיים האתגר הופך למאתגר שבעתיים, הורים רבים מחפשים כילים ודרכים בכדי להצליח להתמודד עם אתגרי הגיל בצורה מיטבה ובמקביל המתבגרים עצמם רוצים לחוש את חווית הבגרות והעצמאות לה מייחלים משחר ילדותם. הפורום ישמש כקרקע פוריה להעלות סוגיות, שאלות ושיתופים מהתמודדות היום יום עם אתגרי הגיל ובכלל עם החוויה ההורית אשר מתמודדת עם שלב חדש, אחר ולעיתים לא מוכר.

בפורום אתייחס ואתן מענה התחלתי וראשוני לשלל הסוגיות שיעלו כאן, כאשר אתם מוזמנים להעלות סוגיות שונות ומגוונות עימם אתם מתמודדים.

בהצלחה!


שאלה:  אהבה נכזבת של בן 12  -  (עדנה )


בני בן ה12 מפותח מכפי גילו, הכיר באינטרנט בקבוצת משחק בתקופת הקורונה נערה שמבוגרת ממנו בשנתים מעיר אחרת , בין השנים התפתח קשר רומנטי וירטואלי ללא מפגשים. הקשר כולל שיחות טלפון, הודעות , ועכשיו יש גם צורך במפגש. כאשר בררנו קצת יותר לעומק מסתבר שבני שיקר לגבי גילו וכן שהנערה עברה נסיון התאבדות בעבר הלא רחוק. אנחנו חושבים שהקשר לא נכון ולא מותאם ואנחנו מדברים איתו על הפסקת הקשר . מסתבר שהקשר די עמוק (על אף שברור לי שחלק גדול ממנו מבוסס על פנטזיה), הוא טוען שהם אוהבים אחד את השני וממש פרץ בבבכי כשביקשנו ממנו לחתוך. האם יש משהו שאנחנו יכולים להגיד או לעשות כדי לעזור לו לצלוח את הפרידה? כמובן שנתמוך בו. הוא סהכ בן 12, נפש רגישה, אני פוחדת שיעשה לעצמו משהו למרות שאני לא חושדת שהוא אבדני . אני ממש דואגת.

תשובה:  אהבה נכזבת של בן 12 - (רועי אזולאי)


שלום רב. ראשית חיובי מאוד שהנושא פתוח ומדובר בינכם. גיל ההתבגרות מביא עימו רגשות רבים בעוצמות חזקות, מכאן שחשוב מאוד הליווי שלכם אותו סביב הרגשות החזקים שחווה, זו הזדמנות לדהר על מה היא אהבה, מהו קשר ועוד סביב בינו לבינה. תמיכה והכוונה ללא שיפוט וביקורת יסייעו לו להבין שאתם בדאגה אליו ולא על מניעה. בהצלחה
 X