על הספה - פורומי מומחים

פורום גיל ההתבגרות

איך לרתום מתבגר ללמידה

פורום גיל ההתבגרות

מנהל פורום רועי אזולאי
רועי אזולאי מנחה הורים ומשפחה פרטני ובקבוצות בגישה האדלריאנית, פורום גיל ההתבגרות
בעל B.A במדעי הרוח והחברה וm.A בחינוך. מאמן אישי ומומחה לגיל ההתבגרות. מנהל פנימייה לנוער בסיכון.

ברוכים הבאים לפורום גיל ההתבגרות.

גיל ההתבגרות הינו שלב בחיים מאתגר, חשוב ובעל השפעה רבה בהתפתחות האדם, בעידן בו אנו חיים האתגר הופך למאתגר שבעתיים, הורים רבים מחפשים כילים ודרכים בכדי להצליח להתמודד עם אתגרי הגיל בצורה מיטבה ובמקביל המתבגרים עצמם רוצים לחוש את חווית הבגרות והעצמאות לה מייחלים משחר ילדותם. הפורום ישמש כקרקע פוריה להעלות סוגיות, שאלות ושיתופים מהתמודדות היום יום עם אתגרי הגיל ובכלל עם החוויה ההורית אשר מתמודדת עם שלב חדש, אחר ולעיתים לא מוכר.

בפורום אתייחס ואתן מענה התחלתי וראשוני לשלל הסוגיות שיעלו כאן, כאשר אתם מוזמנים להעלות סוגיות שונות ומגוונות עימם אתם מתמודדים.

בהצלחה!


שאלה:  איך לרתום מתבגר ללמידה  -  (אוריה)


שלום בני בן 13 תלמי טוב באופן כללי ובעל יכולת למידה גבוהה. בשנה האחרונה התחיל לזלזל וכשפעם קודם למד ןאחכ פגש חברים כעת הוא קודם פוגש חברים ורק אחכ לומד(בדכ). ציוניו ירדו למרות יכולתו הגבוהה וחבל לי שלא יממש את עצמו. בעלי לא משתף פעולה ורק אני מתעסקת עם זה. מה עליי לומר לו כדי שיחזור וילמד יותר ברצינות מבלי לריב איתו. אם אומרת לו אז אומר אחכ או משהו אחר. מה עליי לעשות כדי שלא אריב איתו ואוכל לגרו לו להבין את לשיבות ההשקעה במיוחד שיש לו רצון להיות משהו.

תשובה:  איך לרתום מתבגר ללמידה - (רועי אזולאי)


שלום רב, את מתארת תהליך שנערים ונערות רבין חווים, עם כניסתם לגיל ההתבגרות ישנם שינויים רבים ,אחד מהם הוא דווקא ההתערות המוגברת בסקרנות ועניין בעולם החברתי , ולכן יש לעיתים נטייה לירידה בתפקוד בשל הקושי לעשות גם וגם. אני מבין את אכזבתם אך מציע בחום לא להיות במקום כעוס או ביקורתי אלא דווקא תומך, ולצד זאת לייצר ערוץ תקשורת שבוא את מחד מכילה מאידך מנסה לדרבן. אני שמח לאמר לך שלרוב הדברים מתאזנים והירידה בלימודים חווה עליה מחודשת. חשוב מאוד דווקא בתקופה זו לא לחוות התרחקות וכעס בינכם, אלה דווקא קרבה אשר באמצעותה יהיה לבנך קל יותר לקבל את המסרים שלך בהצלחה
 X