על הספה - פורומי מומחים

פורום גיל ההתבגרות

בילויים עם החברים עד חצות

פורום גיל ההתבגרות

מנהל פורום רועי אזולאי
רועי אזולאי מנחה הורים ומשפחה פרטני ובקבוצות בגישה האדלריאנית, פורום גיל ההתבגרות
בעל B.A במדעי הרוח והחברה וm.A בחינוך. מאמן אישי ומומחה לגיל ההתבגרות. מנהל פנימייה לנוער בסיכון.

ברוכים הבאים לפורום גיל ההתבגרות.

גיל ההתבגרות הינו שלב בחיים מאתגר, חשוב ובעל השפעה רבה בהתפתחות האדם, בעידן בו אנו חיים האתגר הופך למאתגר שבעתיים, הורים רבים מחפשים כילים ודרכים בכדי להצליח להתמודד עם אתגרי הגיל בצורה מיטבה ובמקביל המתבגרים עצמם רוצים לחוש את חווית הבגרות והעצמאות לה מייחלים משחר ילדותם. הפורום ישמש כקרקע פוריה להעלות סוגיות, שאלות ושיתופים מהתמודדות היום יום עם אתגרי הגיל ובכלל עם החוויה ההורית אשר מתמודדת עם שלב חדש, אחר ולעיתים לא מוכר.

בפורום אתייחס ואתן מענה התחלתי וראשוני לשלל הסוגיות שיעלו כאן, כאשר אתם מוזמנים להעלות סוגיות שונות ומגוונות עימם אתם מתמודדים.

בהצלחה!


שאלה:  בילויים עם החברים עד חצות   -  (לילי)


היי הבן שלי בכיתה י' הוא מבלה עם החברים יום יום עד עשר .. ובסופי שבוע עד חצות ומעל חצות ... בלחץ שלנו הוא חוזר באחת או שתיים ... ניסיתי להגיע איתו להסכם לגבי היציאות שלו אך הוא מסרב בתוקף להגיע להסכם איתי .. הוא מכפה הטלפון מסרב להגיד איפה הוא .. אני יודעת שהוא מעשן נרגילה וסיגריות . אני דואגת לו אני לא יכולה לשון ובני לא בבית .

תשובה:  בילויים עם החברים עד חצות - (רועי אזולאי)


שלום רב, בנך נמצא בשיאו של גיל ההתבגרות שמאופיין ברצון להרגיש גדול, להתחקות אחר חברים ושבירה של מוסכמות. חשוב מאוד להמשיך את הדרך שהתחלתם שכוללת שיח פתוח איתו ודגש על מה הציפייה שלכם ממנו, חשובה הקשבה ומכאן להבין מדוע אינו עומד בהסכם? ייתכן וכל חבריו נוהגים להשאר עד שרות מאוחרות והוא רוצה להיות חלק. מעבר לזה, האם אתם יודעים היכן מבלה? עם מי? האם זו סביבה בטוחה וכד , כל הללו חשובים לאינדקציה שלכם עד כמה ניתן לסמוך עליו. תקשורת פתוחה, הבעת רגשות והגעה איתו להבנה יכולים ליצור תקשורת מקרבת הינכם והגעה לעמק שווה. בהצלחה
 X