על הספה - פורומי מומחים

פורום גיל ההתבגרות

בן 15 שנשאר שנה בגן

פורום גיל ההתבגרות

מנהל פורום רועי אזולאי
רועי אזולאי מנחה הורים ומשפחה פרטני ובקבוצות בגישה האדלריאנית, פורום גיל ההתבגרות
בעל B.A במדעי הרוח והחברה וm.A בחינוך. מאמן אישי ומומחה לגיל ההתבגרות. מנהל פנימייה לנוער בסיכון.

ברוכים הבאים לפורום גיל ההתבגרות.

גיל ההתבגרות הינו שלב בחיים מאתגר, חשוב ובעל השפעה רבה בהתפתחות האדם, בעידן בו אנו חיים האתגר הופך למאתגר שבעתיים, הורים רבים מחפשים כילים ודרכים בכדי להצליח להתמודד עם אתגרי הגיל בצורה מיטבה ובמקביל המתבגרים עצמם רוצים לחוש את חווית הבגרות והעצמאות לה מייחלים משחר ילדותם. הפורום ישמש כקרקע פוריה להעלות סוגיות, שאלות ושיתופים מהתמודדות היום יום עם אתגרי הגיל ובכלל עם החוויה ההורית אשר מתמודדת עם שלב חדש, אחר ולעיתים לא מוכר.

בפורום אתייחס ואתן מענה התחלתי וראשוני לשלל הסוגיות שיעלו כאן, כאשר אתם מוזמנים להעלות סוגיות שונות ומגוונות עימם אתם מתמודדים.

בהצלחה!


שאלה:  בן 15 שנשאר שנה בגן  -  (בן 15 שנשאר שנה בגן:)


שלום, אני בן 15 ההורים שלי החליטו להשאיר אותי בגן משום שחשבו שאני ביישן ומתוק מדי ולא מוכן נפשית לעלות לכיתה א אז נשארתי שנה בגן עם ילדים קטנים ממני בשנה. מתוצאה מכך הרגשתי קצת ריחוק מהילדים והיה לי משהו שקרה לי בכיתה ה בן 12 שגרם לי לעצור כל התנהגות בריונית שאני רואה אפילו כשאומרים בצחוק ולי זה נראה שזה לא מצחיק או שזה פשוט פוגע במשהו וגם נוצר בי משהו כזה שקשה לי לראות אנשים נפגעים אז מכל זה הרגשתי שנוצר לי איזשהו התנהגות כאילו אני אבא כזה של כולם ואני גם לא מדבר הרבה רק מתי שצריך. השאלה: לדעתך זה שכואב לי כשני אדם נפגעים יהווה לי בעיה בעתיד כמו בצבא, ובכלל בחיים? ואם אתה מאלה שחושבים שבסוף מישהו חייב להיפגע ושאי אפשר לעזור או להציל את כולם? ואיך אני ידע שענית לי? זה שולח לי משהו? אישית אני חושב שאכפת לי כל כך מאחרים כי שהתנהגו אלי בצורה בריונית הייתי חלש חמוד ואף אחד לא עזר לי או עודד אותי. ואת האמת שמרתי את הסיפור הזה לעצמי רק 4 אנשים יודעים על זה ושנים מהם זה ההורים שלי.

תשובה:  בן 15 שנשאר שנה בגן - (רועי אזולאי)


ראשית אני שמח לשמוע ששיתפת את הורייך המשך לעשות כך. אתה מתאר רגישות גבוה לזולת וזה תכונה נפלאה, אני לא רואה סיבה מדוע זה יעכב אותך בצבא או בחיים. בהצלחה
 X