על הספה - פורומי מומחים

פורום גיל ההתבגרות

בתי בת ה13

פורום גיל ההתבגרות

מנהל פורום רועי אזולאי
רועי אזולאי מנחה הורים ומשפחה פרטני ובקבוצות בגישה האדלריאנית, פורום גיל ההתבגרות
בעל B.A במדעי הרוח והחברה וm.A בחינוך. מאמן אישי ומומחה לגיל ההתבגרות. מנהל פנימייה לנוער בסיכון.

ברוכים הבאים לפורום גיל ההתבגרות.

גיל ההתבגרות הינו שלב בחיים מאתגר, חשוב ובעל השפעה רבה בהתפתחות האדם, בעידן בו אנו חיים האתגר הופך למאתגר שבעתיים, הורים רבים מחפשים כילים ודרכים בכדי להצליח להתמודד עם אתגרי הגיל בצורה מיטבה ובמקביל המתבגרים עצמם רוצים לחוש את חווית הבגרות והעצמאות לה מייחלים משחר ילדותם. הפורום ישמש כקרקע פוריה להעלות סוגיות, שאלות ושיתופים מהתמודדות היום יום עם אתגרי הגיל ובכלל עם החוויה ההורית אשר מתמודדת עם שלב חדש, אחר ולעיתים לא מוכר.

בפורום אתייחס ואתן מענה התחלתי וראשוני לשלל הסוגיות שיעלו כאן, כאשר אתם מוזמנים להעלות סוגיות שונות ומגוונות עימם אתם מתמודדים.

בהצלחה!


שאלה:  בתי בת ה13  -  (ניר)


הבת שלי, בת 13, עברה השנה לחטיבת ביניים והכירה ילדה בכיתה שלא נראתה לנו מההתחלה. היא רבה עם ילדים בקבוצת הווטסאפ הכיתתית מיד בתחילת השנה וקיללה שם. הסברנו לבת שלנו שאנחנו לא חושבים שהיא מתאימה כחברה והיא אכן התרחקה ממנה אבל בחודשים האחרונים הן הפכו לחברות ממש קרובות. הן משוחחות בטלפון בזמן החופש גם באמצע הלילה ואנחנו מודאגים. לפני חודשיים הן היו יחד בקניון ולמרות שהבת שלי הבטיחה שאמא של החברה תחזיר אותן הביתה בתשע הן לא חזרו והסתבר שהלכו לחנות רחוקה מהקניון שנמצאת באזור תעשיה בלי להגיד לנו. כל הנסיונות להרחיק בינהן לא ממש צולחים. לאחרונה התקנו על הטלפון שלה תוכנת מעקב כי אנחנו חוששים שהיא עושה שטויות באינסטגרם ואכן גילינו שהיא מתכתבת עם בנים שהיא לא מכירה ומתכננת יחד עם החברה מפגש עם אחד מהם. אנחנו רוצים להתערב בנושא אבל חוששים שאם תדע שאנחנו רואים מה היא עושה בטלפון היא לא תבטח בנו יותר. אשמח לעצה מה עושים. אני מיואש. תודה.

תשובה:  בתי בת ה13 - (רועי אזולאי)


שלום רב, הרצון להיות שייך וחלק בגיל ההתבגרות הינו חזק מאוד וסוחף את המתבגרים. את מתארת מצב בוא החברה הינה דמות שאינה מיטיבה עם ביתך ולכן דאגתך ברורה, עם זאת בעבר הצליחה להתנתק ולבחור אחרת. הדרך המרכזית עליה יש להתבסס היא שיח מכבד לצד גבולות. יש חשיבות לשיחות שמביעות את דאגתכם ורצונכם בטוב עבורה, במקביל אם קיימים דברים שאינם מיטיבים שלא לאמר מסכנים עליכם לנקוט עמדה ברור ומגינה כלפיה. אכן אם עקבתם אחריה מאוחרים גבה וללא ידיעתה זה מסוג הדברים שיכולים ליצר חוסר ביטחון ביחסים לכשתגלה זאת. ייצאו דרך ביניים דרכה ובאמצעותה, ובה העלו את החשש שלכם.במקביל מציע לשקול לבדוק אפשרות של אימון אישי/ ייעוץ עבורה ועבורכם כיון שייתכן וזקוקה להעצמה ועבודה על הדימוי האישי שלה. בהצלחה
 X