על הספה - פורומי מומחים

פורום גיל ההתבגרות

בת 15 מרגישה בודדה. מחפשת רעיונות להרחבת מעגל החבר

פורום גיל ההתבגרות

מנהל פורום רועי אזולאי
רועי אזולאי מנחה הורים ומשפחה פרטני ובקבוצות בגישה האדלריאנית, פורום גיל ההתבגרות
בעל B.A במדעי הרוח והחברה וm.A בחינוך. מאמן אישי ומומחה לגיל ההתבגרות. מנהל פנימייה לנוער בסיכון.

ברוכים הבאים לפורום גיל ההתבגרות.

גיל ההתבגרות הינו שלב בחיים מאתגר, חשוב ובעל השפעה רבה בהתפתחות האדם, בעידן בו אנו חיים האתגר הופך למאתגר שבעתיים, הורים רבים מחפשים כילים ודרכים בכדי להצליח להתמודד עם אתגרי הגיל בצורה מיטבה ובמקביל המתבגרים עצמם רוצים לחוש את חווית הבגרות והעצמאות לה מייחלים משחר ילדותם. הפורום ישמש כקרקע פוריה להעלות סוגיות, שאלות ושיתופים מהתמודדות היום יום עם אתגרי הגיל ובכלל עם החוויה ההורית אשר מתמודדת עם שלב חדש, אחר ולעיתים לא מוכר.

בפורום אתייחס ואתן מענה התחלתי וראשוני לשלל הסוגיות שיעלו כאן, כאשר אתם מוזמנים להעלות סוגיות שונות ומגוונות עימם אתם מתמודדים.

בהצלחה!


שאלה:  בת 15 מרגישה בודדה. מחפשת רעיונות להרחבת מעגל החבר  -  (מרי)


שלום רב, אני אמא של ילדה מקסימה בת 15. שקטה, נעימה, יפה. בשנה האחרונה היא נורא בודדה. לאחרונה היא ביקשה לקנות כמה עציצים לחדרה. לכל עציץ היא הצמידה פתק עם שם של בן אדם! יש לה קשרים חברתיים מעטים ולא מספיק משמעותיים. היא זקוקה לחברות. ואולי חבר. קשה לה להיות עם עצמה לבד. לדעתי היא עכשיו במצב שיגרום לה לקבל החלטות שגויות, למשל כמו התחזקות... היא חייבת להיחשף לאנשים נוספים כי אלה שבסביבתה לא מספיק קרובים אליה. אולי קיימות סדנאות, פרויקטים, קורסים, קהילות של ילדים בגילה שתוכל להצטרף ולהכיר עוד ילדים? ?? תודה רבה!

תשובה:  בת 15 מרגישה בודדה. מחפשת רעיונות להרחבת מעגל החבר - (רועי אזולאי)


שלום רב אני שמח לשמוע שיש לה רצון לקשרים חברתיים ומוטיבציה לכך. ללא ספק הקשרים החברתיים הם ערך משמעותי וחשוב לבריאות ולהתפתחות. בימים אלו לא מתקיימות קבוצות וכד אך אני ממליץ כן לגשת לתהליך של אימון או טיפול בכדי לסייע ברכישת מימנויות ולעבד את הקושי סביב הקשר החברתי בהצלחה
 X