על הספה - פורומי מומחים

פורום גיל ההתבגרות

גיל התבגרות

פורום גיל ההתבגרות

מנהל פורום רועי אזולאי
רועי אזולאי מנחה הורים ומשפחה פרטני ובקבוצות בגישה האדלריאנית, פורום גיל ההתבגרות
בעל B.A במדעי הרוח והחברה וm.A בחינוך. מאמן אישי ומומחה לגיל ההתבגרות. מנהל פנימייה לנוער בסיכון.

ברוכים הבאים לפורום גיל ההתבגרות.

גיל ההתבגרות הינו שלב בחיים מאתגר, חשוב ובעל השפעה רבה בהתפתחות האדם, בעידן בו אנו חיים האתגר הופך למאתגר שבעתיים, הורים רבים מחפשים כילים ודרכים בכדי להצליח להתמודד עם אתגרי הגיל בצורה מיטבה ובמקביל המתבגרים עצמם רוצים לחוש את חווית הבגרות והעצמאות לה מייחלים משחר ילדותם. הפורום ישמש כקרקע פוריה להעלות סוגיות, שאלות ושיתופים מהתמודדות היום יום עם אתגרי הגיל ובכלל עם החוויה ההורית אשר מתמודדת עם שלב חדש, אחר ולעיתים לא מוכר.

בפורום אתייחס ואתן מענה התחלתי וראשוני לשלל הסוגיות שיעלו כאן, כאשר אתם מוזמנים להעלות סוגיות שונות ומגוונות עימם אתם מתמודדים.

בהצלחה!


שאלה:  גיל התבגרות  -  (אוקסנה)


ילדה בת 15+ גבולות ,היא מסרבת לדברים שמבקשים ממנה עם זה סדר וארגון,עם זה יוצאת מאוחר ולא בשעה שאנחנו אומרים לה לבוא בשעה מסויימת ולא חוזרת בזמן ואיך לשים גבולות נכונים לגיל התבגרות בבקשה מבקשת עזרה תודב רבה.

תשובה:  גיל התבגרות - (רועי אזולאי)


שלום רב, זה בדיוק הגיל ששאלת הגבולות עולה וצפה, מתבגרת בגיל כזה מרגישה כוח, רוצה לנסות, להתנסות ולבדוק את העולם מזווית אחרת, לפעמים החיים נראים מבולגנים , אנחנו ההורים מצידינו בדכ נלחצים, מרגישים איבוד שליטה וצופים התדרדרות. תחשבי על זה בצורה הבאה, בתך נמצאת בתוך סערה שעיקרה ריגשי, מה שהיא צריכה זה עזרה, תמיכה וקשר. אם מערכת היחסים כרגע נמצאת ב"הורדות ידיים" כולם מפסידים. דווקא עכשיו חזקי איתה את הקשר, צרי זמן איכות חיובי ופורה, בהחלט הציבי גבולות אבל ביחד איתה, לדוגמא על שעת החזרה הביתה נהלו שיח שיש לו אמצע , אני משוכנע שיהיה קל לה יותר לכבד את זה בגישה כזו. בהצלחה
 X