על הספה - פורומי מומחים

פורום גיל ההתבגרות

די דחוף

פורום גיל ההתבגרות

מנהל פורום רועי אזולאי
רועי אזולאי מנחה הורים ומשפחה פרטני ובקבוצות בגישה האדלריאנית, פורום גיל ההתבגרות
בעל B.A במדעי הרוח והחברה וm.A בחינוך. מאמן אישי ומומחה לגיל ההתבגרות. מנהל פנימייה לנוער בסיכון.

ברוכים הבאים לפורום גיל ההתבגרות.

גיל ההתבגרות הינו שלב בחיים מאתגר, חשוב ובעל השפעה רבה בהתפתחות האדם, בעידן בו אנו חיים האתגר הופך למאתגר שבעתיים, הורים רבים מחפשים כילים ודרכים בכדי להצליח להתמודד עם אתגרי הגיל בצורה מיטבה ובמקביל המתבגרים עצמם רוצים לחוש את חווית הבגרות והעצמאות לה מייחלים משחר ילדותם. הפורום ישמש כקרקע פוריה להעלות סוגיות, שאלות ושיתופים מהתמודדות היום יום עם אתגרי הגיל ובכלל עם החוויה ההורית אשר מתמודדת עם שלב חדש, אחר ולעיתים לא מוכר.

בפורום אתייחס ואתן מענה התחלתי וראשוני לשלל הסוגיות שיעלו כאן, כאשר אתם מוזמנים להעלות סוגיות שונות ומגוונות עימם אתם מתמודדים.

בהצלחה!


שאלה:  די דחוף  -  (נעמי)


היי אני בת 19 פתאום לאחרונה התחלתי להרגיש פתאום באמצע היום מין תחשות ניתוק כזאת כאילו רואה את עצמי למעלה משהו מאד מפחיד,אני כמובן לא על סמים ולא על עישון ולא כלום!! את ההורים לא המקום לשתף, לא יודעת אם פה המקום אבל ניסיתי לגשת לפורומים של נפש וכדו' והיה רק אחד שהיה נראה והוא נסגר בקיצור לא יודעת מה לעשות רק ממשכיה להתבשל ולפחד, מה לעשות? (המייל שרשמתי לא אמיתי אני מפחדת להזדהות...)

תשובה:  די דחוף - (רועי אזולאי)


שלום רב, מה שאת מתארת נשמע כמו תהליך אישי שאת עוברת שיכולים להיות לו עיונים רבים אבל הוא נורמלי, את אומרת שלשתף הורים לא אופציה, תעזרי כוחות אומץ ותגשי לאיש מקצוע לעשות ברור לגבי מה שאת מרגישה, לכולנו יש רגעים בהם אנו מתערערים, זה טבעי והגיוני, אל אין סיבה להשאר עם זה לבד, מזמין אותך למצוא איש או אשת מקצוע ולגשת להתייעצות. בהצלחה רבה
 X