על הספה - פורומי מומחים

פורום גיל ההתבגרות

הערות גזעניות לנער

פורום גיל ההתבגרות

מנהל פורום רועי אזולאי
רועי אזולאי מנחה הורים ומשפחה פרטני ובקבוצות בגישה האדלריאנית, פורום גיל ההתבגרות
בעל B.A במדעי הרוח והחברה וm.A בחינוך. מאמן אישי ומומחה לגיל ההתבגרות. מנהל פנימייה לנוער בסיכון.

ברוכים הבאים לפורום גיל ההתבגרות.

גיל ההתבגרות הינו שלב בחיים מאתגר, חשוב ובעל השפעה רבה בהתפתחות האדם, בעידן בו אנו חיים האתגר הופך למאתגר שבעתיים, הורים רבים מחפשים כילים ודרכים בכדי להצליח להתמודד עם אתגרי הגיל בצורה מיטבה ובמקביל המתבגרים עצמם רוצים לחוש את חווית הבגרות והעצמאות לה מייחלים משחר ילדותם. הפורום ישמש כקרקע פוריה להעלות סוגיות, שאלות ושיתופים מהתמודדות היום יום עם אתגרי הגיל ובכלל עם החוויה ההורית אשר מתמודדת עם שלב חדש, אחר ולעיתים לא מוכר.

בפורום אתייחס ואתן מענה התחלתי וראשוני לשלל הסוגיות שיעלו כאן, כאשר אתם מוזמנים להעלות סוגיות שונות ומגוונות עימם אתם מתמודדים.

בהצלחה!


שאלה:  הערות גזעניות לנער  -  (מאיה)


היי, יש ילד מתבגר בן 16 חזרתי מהעבודה יום אחד ושמעתי אותו כועס על חבר שלו שאלתי אותו אחכ במה מדובר והוא אמר לי שהחבר סיפר לו שקבוצת ילדים אמרו עליו שהוא "שחור" ונראה בכלל מאומץ (כי אנחנו יותר בהירים ממנו למרות שאנחנו ספרדים במוצא) על כל פנים, הוא מאוד נעלב וממש הרגשתי שירד לו הביטחון העצמי כמובן שחיזקתי אותו ועודדתי אותו אבל הייתי שמחה לשמוע ממך המלצה מה לומר ואיך לעודד בעניין כמו גזענות שלצערנו עדיין קיימת.

תשובה:  הערות גזעניות לנער - (רועי אזולאי)


היי, ראשית אכן חוויה לא נעימה לבנך, לצידה אומר זאת בצער, זה חלק ממציאות חיינו שבה אנו חווים וסופגים לעיתים הערות,עלבונות וביקורת בלתי רצויים, על כן חשוב תמיד לדבר עם הילדים שלנו על החוסן שלהם, על כך שאמירת האחר אינה מהווה אמת לגבינו, וכי כמה חשוב לסמוך על עצמנו ויכולתינו, הללו לא יעלימו את כאב הפגיעה מיד, אבל בהחלט יכולים לנסוך ביטחון בעצמנו, עוד אציין כי העובדה בנך שיתף אותך היא נק חוזק משמעותית ועל כך הייתי מחזקו בנוסף כיון שזו דרך נהדרת להתמודד באמצעות השיתוף בהצלחה
 X