על הספה - פורומי מומחים

פורום גיל ההתבגרות

חוסר אימון ודאגה

פורום גיל ההתבגרות

מנהל פורום רועי אזולאי
רועי אזולאי מנחה הורים ומשפחה פרטני ובקבוצות בגישה האדלריאנית, פורום גיל ההתבגרות
בעל B.A במדעי הרוח והחברה וm.A בחינוך. מאמן אישי ומומחה לגיל ההתבגרות. מנהל פנימייה לנוער בסיכון.

ברוכים הבאים לפורום גיל ההתבגרות.

גיל ההתבגרות הינו שלב בחיים מאתגר, חשוב ובעל השפעה רבה בהתפתחות האדם, בעידן בו אנו חיים האתגר הופך למאתגר שבעתיים, הורים רבים מחפשים כילים ודרכים בכדי להצליח להתמודד עם אתגרי הגיל בצורה מיטבה ובמקביל המתבגרים עצמם רוצים לחוש את חווית הבגרות והעצמאות לה מייחלים משחר ילדותם. הפורום ישמש כקרקע פוריה להעלות סוגיות, שאלות ושיתופים מהתמודדות היום יום עם אתגרי הגיל ובכלל עם החוויה ההורית אשר מתמודדת עם שלב חדש, אחר ולעיתים לא מוכר.

בפורום אתייחס ואתן מענה התחלתי וראשוני לשלל הסוגיות שיעלו כאן, כאשר אתם מוזמנים להעלות סוגיות שונות ומגוונות עימם אתם מתמודדים.

בהצלחה!


שאלה:  חוסר אימון ודאגה  -  (א.א)


הבן שלי בן 16.5 מרבה לצאת עם חברים קטנים ממנו בשנה. יש לי בעיה עם חלק מהילדים והוא יודע על כך. בנוסף מרבה לצאת מהבית בערבים אני מאוד מודאגת אנו משוחחים ומנסה להסביר לו את הסכנות הקיימות בחוץ. לצערי, אני יודעת בוודאות שהוא לא מספר לי את כל האמת!

תשובה:  חוסר אימון ודאגה - (רועי אזולאי)


שלום רב. משאלתך לא ברור מה הוא שמדאיג אותך. גיל ההתבגרות מאופיין בצורך ומשיכה חברתית גדולה והרי זהו תהליך נורמאלי. נער בן 16.5 יכול לממש את הרצון לצאת עם חברים. לבלות וכד. מובן שכאשר מע היחסים בינכם טובה הרי שזו תעודד שיתוף פעולה והבנה הדדית. לגבי חברים שאינך אוהבת גם כאן לא מובנת הסיבה אך לצד זאת מחד יש להם לגיטמיציה לבחור את החברים שלהם ומאידך שוב כאשר יש קשר טוב שאינו שיפוטי וביקורתי ישנה אפשרות לייצר קרבה בינכם מה שיועיל את השיח. בהצלחה
 X