על הספה - פורומי מומחים

פורום גיל ההתבגרות

ייעוץ בקשר לנער מתבגר

פורום גיל ההתבגרות

מנהל פורום רועי אזולאי
רועי אזולאי מנחה הורים ומשפחה פרטני ובקבוצות בגישה האדלריאנית, פורום גיל ההתבגרות
בעל B.A במדעי הרוח והחברה וm.A בחינוך. מאמן אישי ומומחה לגיל ההתבגרות. מנהל פנימייה לנוער בסיכון.

ברוכים הבאים לפורום גיל ההתבגרות.

גיל ההתבגרות הינו שלב בחיים מאתגר, חשוב ובעל השפעה רבה בהתפתחות האדם, בעידן בו אנו חיים האתגר הופך למאתגר שבעתיים, הורים רבים מחפשים כילים ודרכים בכדי להצליח להתמודד עם אתגרי הגיל בצורה מיטבה ובמקביל המתבגרים עצמם רוצים לחוש את חווית הבגרות והעצמאות לה מייחלים משחר ילדותם. הפורום ישמש כקרקע פוריה להעלות סוגיות, שאלות ושיתופים מהתמודדות היום יום עם אתגרי הגיל ובכלל עם החוויה ההורית אשר מתמודדת עם שלב חדש, אחר ולעיתים לא מוכר.

בפורום אתייחס ואתן מענה התחלתי וראשוני לשלל הסוגיות שיעלו כאן, כאשר אתם מוזמנים להעלות סוגיות שונות ומגוונות עימם אתם מתמודדים.

בהצלחה!


שאלה:  ייעוץ בקשר לנער מתבגר  -  (רונן)


היי, לאחרונה שמנו לב שהבן- נער מתבגר כבן 14 חוזר מהמספרה עם "פנסים" בשיער , השאלה אם כדאי לתת יד חופשית בנושא ולתת לילד להתבטא ולהרגיש ילד חופשי , או שכדאי לנסות להוריד אותו מזה ? האם זה נכון לשפוט את זה כמשהו שלילי? אני שואל לגבי תסרוקות ומניח שבעתיד הקרוב יהיו לנו את אותן הדילמות עם עגילים \ קעקועים וכדומה. תודה !

תשובה:  ייעוץ בקשר לנער מתבגר - (רועי אזולאי)


היי, לכול בית סט ערכים ותפיסות משלו. גיל ההתבגרות לרוב מביא עימו חיפוש זהות, חיקוי ורצון להגדרה עצמית. כל נושא התספורת וכד הוא חלק מזה. לטעמי חשוב לשוחח עם הילדים על מה הדבר עבורם? מדוע זה חשוב להם? ומתוך זה לנסות ולהבין את נק' המוצא של ההתנהגות. לצד זאת עליכם כהורים לגבש עמדה סביב זה ולהציג אותו בפניי הנער. לא ממקום של כניסה למאבק, אלה שיהיה ברור מה עמדתכם בנושא. בהצלחה
 X