על הספה - פורומי מומחים

פורום גיל ההתבגרות

לא חוזר הביתה

פורום גיל ההתבגרות

מנהל פורום רועי אזולאי
רועי אזולאי מנחה הורים ומשפחה פרטני ובקבוצות בגישה האדלריאנית, פורום גיל ההתבגרות
בעל B.A במדעי הרוח והחברה וm.A בחינוך. מאמן אישי ומומחה לגיל ההתבגרות. מנהל פנימייה לנוער בסיכון.

ברוכים הבאים לפורום גיל ההתבגרות.

גיל ההתבגרות הינו שלב בחיים מאתגר, חשוב ובעל השפעה רבה בהתפתחות האדם, בעידן בו אנו חיים האתגר הופך למאתגר שבעתיים, הורים רבים מחפשים כילים ודרכים בכדי להצליח להתמודד עם אתגרי הגיל בצורה מיטבה ובמקביל המתבגרים עצמם רוצים לחוש את חווית הבגרות והעצמאות לה מייחלים משחר ילדותם. הפורום ישמש כקרקע פוריה להעלות סוגיות, שאלות ושיתופים מהתמודדות היום יום עם אתגרי הגיל ובכלל עם החוויה ההורית אשר מתמודדת עם שלב חדש, אחר ולעיתים לא מוכר.

בפורום אתייחס ואתן מענה התחלתי וראשוני לשלל הסוגיות שיעלו כאן, כאשר אתם מוזמנים להעלות סוגיות שונות ומגוונות עימם אתם מתמודדים.

בהצלחה!


שאלה:  לא חוזר הביתה  -  (יערית)


הבן שלי בן עוד מעט 18 החליט שנשאר אצל הסבתא ימים שלמים ולא חוזר לישון בבית הדבר מפריע לנו מאוד. הוא טיפוס לחוץ וחרדתי ומקבל טיפול נפשי. הבית שלנו יש 6 ילדים והוא טוען שיש רעש בבית ומאבקים עם האחים "המעצבנים" שלו. אצל סבתא שקט רגוע אין מחוייבות ולכן קל לו שם. קשה לנו מאוד שהילד לא בבית אנחנו לא רואים אותו האחים מאוד עצובים שלא נמצא ורק הוא אצל סבתא. אני ממש מתלבטת איך להגיב. האם להציב גבול ולהחזיר אותו הביתה כמובן לתת לו להיות שם אבל עם זמנים מסודרים. או לאפשר לו בעקבות המצב הרגשי . אני ממש פגועה מזה אבל משתדלת להיות מעל לרגשות האישיים שלי ורוצה להגיב מהראש. וחוששת שאם אציב גבול ולא יעמוד בזה זה יפגע בקשר בינו לבין הבית. הסבתא כנראה מקבלת לא רוצה להגיד לו אל תבוא.

תשובה:  לא חוזר הביתה - (אירית רוזנפלד אשר)


יערית שלום, ניכר שיש פגיעות רבה לצד געגוע ואת המסר הזה יש להעביר לנער על ידי שיחה מכבדת בין שניכם בה תקשיבי לו והוא לך. בשיחה דברי בהרחבה עד כמה את מתגעגעת ועל הפגיעות. יחד עם זאת לאור הנסיבות שציינת (גילו ומצבו הנפשי), יתכן שהפתרון אינו רע כל כך. כן שווה לדון על הסדרים מחודשים כמו- זמן מפגש עם המשפחה, אולי מחויבויות שעדין ימשיך לקחת בהם חלק. בהצלחה אירית מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת יועצת מינית ומדריכת הורים.
 X