על הספה - פורומי מומחים

פורום גיל ההתבגרות

מתבגר שמסתגר

פורום גיל ההתבגרות

מנהל פורום רועי אזולאי
רועי אזולאי מנחה הורים ומשפחה פרטני ובקבוצות בגישה האדלריאנית, פורום גיל ההתבגרות
בעל B.A במדעי הרוח והחברה וm.A בחינוך. מאמן אישי ומומחה לגיל ההתבגרות. מנהל פנימייה לנוער בסיכון.

ברוכים הבאים לפורום גיל ההתבגרות.

גיל ההתבגרות הינו שלב בחיים מאתגר, חשוב ובעל השפעה רבה בהתפתחות האדם, בעידן בו אנו חיים האתגר הופך למאתגר שבעתיים, הורים רבים מחפשים כילים ודרכים בכדי להצליח להתמודד עם אתגרי הגיל בצורה מיטבה ובמקביל המתבגרים עצמם רוצים לחוש את חווית הבגרות והעצמאות לה מייחלים משחר ילדותם. הפורום ישמש כקרקע פוריה להעלות סוגיות, שאלות ושיתופים מהתמודדות היום יום עם אתגרי הגיל ובכלל עם החוויה ההורית אשר מתמודדת עם שלב חדש, אחר ולעיתים לא מוכר.

בפורום אתייחס ואתן מענה התחלתי וראשוני לשלל הסוגיות שיעלו כאן, כאשר אתם מוזמנים להעלות סוגיות שונות ומגוונות עימם אתם מתמודדים.

בהצלחה!


שאלה:  מתבגר שמסתגר  -  (אנונימית)


שלום, בני עוד מעט בן 16, מבלה רוב הזמן בחדרו. הוא לא יוזם מפגשים עם חברים וכמעט ולא ניפגש עם חברים מלבד 1-2 חברים טובים. גם מפגשים אלו מועטים מאד. הוא מדריך בצופים ומשתתף בפעילויות הצופים. לטענתו הכל בסדר וכך הוא רוצה. לי מרגיש שהיה רוצה להיות חלק מקבוצה אך קשה לו. איך אפשר לעזור לו? האם להרפות ממנו?

תשובה:  מתבגר שמסתגר - (רועי אזולאי)


שלום רב, ראשית רוב התפיסות החברתיות ממליצות על 2-3 חברים טובים בכדי לנהל אורח חיים חברתי תקים, זה ממש לא חובה שיהיו "המון" חברים בכדי לחוש טוב. בנוסף מהמתואר עולה כי הוא פעיל חברתית במסגרת של תרומה כדוגמת הצופים/ תנועת נוער. אז כפי הניראה הוא בוחר את הקצב ונכון להיום מסתפק בזה וייתכן אף מרוצה מכך. ישנם מצבים שאנו רוצים עבור ילדינו דברים שנראים לנו "נכונים" אך לא בהכרח פוגשים אותם במקום הזה. כל עוד את לא מזהה סימני דאגה או מצוקה משמעות הדבר היא שהכול תקין, וייתכן ובעתיד ירצה להיחשף יותר. בנוסף תמיד אפשר ורוצי לשוחח על נושאים חברתיים אולם השיח צריך להיות מכבד ומעודד ולא ביקורתי שכן ככה ההימנעות משיח גדלה יותר. בהצלחה
 X