על הספה - פורומי מומחים

פורום גיל ההתבגרות

צריך עצה

פורום גיל ההתבגרות

מנהל פורום רועי אזולאי
רועי אזולאי מנחה הורים ומשפחה פרטני ובקבוצות בגישה האדלריאנית, פורום גיל ההתבגרות
בעל B.A במדעי הרוח והחברה וm.A בחינוך. מאמן אישי ומומחה לגיל ההתבגרות. מנהל פנימייה לנוער בסיכון.

ברוכים הבאים לפורום גיל ההתבגרות.

גיל ההתבגרות הינו שלב בחיים מאתגר, חשוב ובעל השפעה רבה בהתפתחות האדם, בעידן בו אנו חיים האתגר הופך למאתגר שבעתיים, הורים רבים מחפשים כילים ודרכים בכדי להצליח להתמודד עם אתגרי הגיל בצורה מיטבה ובמקביל המתבגרים עצמם רוצים לחוש את חווית הבגרות והעצמאות לה מייחלים משחר ילדותם. הפורום ישמש כקרקע פוריה להעלות סוגיות, שאלות ושיתופים מהתמודדות היום יום עם אתגרי הגיל ובכלל עם החוויה ההורית אשר מתמודדת עם שלב חדש, אחר ולעיתים לא מוכר.

בפורום אתייחס ואתן מענה התחלתי וראשוני לשלל הסוגיות שיעלו כאן, כאשר אתם מוזמנים להעלות סוגיות שונות ומגוונות עימם אתם מתמודדים.

בהצלחה!


שאלה:  צריך עצה  -  (אשר 15)


שלום! אני חרדי חסידי, בן 15. איבדתי את האמונה בגיל 14 בערך, לקח לי זמן להתחבר למציאות חדשה ולהבין שאין אלוהים. החיבור בין חוסר האמונה והרצון לחופש גרמו לי לחפש את העולם החילוני עוד ועוד. בקיצור, אני רוצה חזור בשאילה אבל עקב גילי אני לא יודע איך. אין סיכוי שההורים שלי יתנו לי לעשות צעד כזה. אולי יש למישהו רעיון בשבילי? בתודה.

תשובה:  צריך עצה - (רועי אזולאי)


שלום רב, נשמע שאתה מתמודד עם שינוי משמעותי ועוצמתי, ביחס לגילך הצעיר חשוב מאוד שיהיה לצידך אדם בוגר שיכול להקשיב, לסייע ולכוון. כולי תקווה שיש לך אדם כזה שאתה. סומך עליו ויכול לשתף אותו, בנוסף אולי כדאי לשתף את ההורים ברצונך להיות במסגרת של תהליך עם איש מקצוע על מנת לסייע לך להתמודד עם גיל ההתבגרות שאתה חווה. ממליץ בחום להעזר. במידה ולא תוכל למצוא עזרה מבן משפחה או קהילה, ישנן עמותות המסייעות ותומכות בתהליך ויכולות לענות על שאלותיך. לדוגמה עמותת הלל. בהצלחה https://www.hillel.org.il/
 X