על הספה - פורומי מומחים

פורום גיל ההתבגרות

תקשורת עם הבת

פורום גיל ההתבגרות

מנהל פורום רועי אזולאי
רועי אזולאי מנחה הורים ומשפחה פרטני ובקבוצות בגישה האדלריאנית, פורום גיל ההתבגרות
בעל B.A במדעי הרוח והחברה וm.A בחינוך. מאמן אישי ומומחה לגיל ההתבגרות. מנהל פנימייה לנוער בסיכון.

ברוכים הבאים לפורום גיל ההתבגרות.

גיל ההתבגרות הינו שלב בחיים מאתגר, חשוב ובעל השפעה רבה בהתפתחות האדם, בעידן בו אנו חיים האתגר הופך למאתגר שבעתיים, הורים רבים מחפשים כילים ודרכים בכדי להצליח להתמודד עם אתגרי הגיל בצורה מיטבה ובמקביל המתבגרים עצמם רוצים לחוש את חווית הבגרות והעצמאות לה מייחלים משחר ילדותם. הפורום ישמש כקרקע פוריה להעלות סוגיות, שאלות ושיתופים מהתמודדות היום יום עם אתגרי הגיל ובכלל עם החוויה ההורית אשר מתמודדת עם שלב חדש, אחר ולעיתים לא מוכר.

בפורום אתייחס ואתן מענה התחלתי וראשוני לשלל הסוגיות שיעלו כאן, כאשר אתם מוזמנים להעלות סוגיות שונות ומגוונות עימם אתם מתמודדים.

בהצלחה!


שאלה:  תקשורת עם הבת  -  (אירית)


שלום רב ביתי בת 16 תלמידה טובה .מתנהגת בחוצפה כלפיי. כל מה שאומרת לה או מעירה לה היא מגיבה בכעס ואף לפעמים מכנה אותי מפלצת . יש לי הרגשה שאסור לי לומר דבר אחרת תתפרץ . לעומת זאת לבעלי אינה מתחצפת ומדברת בנועם ובנימוס. כיצד עלי להתנהג עמה ? תודה, אירית.

תשובה:  תקשורת עם הבת - (רועי אזולאי)


היי את מתארת מצב בו ההתנהגות ממוקדת בך, חסרים פרטים להבנת תמונת מערכת היחסים. אך לצד זו הייתי מנסה להגיע אליה במקום רגוע, שיח שאינו ממוקד בתפקוד אלה מתרכז בקשר. קובע איתה מחוץ לבית, שואל אותה אם משהו מפריע לה,עובד על תקשורת מקרבת. זה מאוד משמעותי. מתבגרים גם כאשר מביעים כעס מעוניינים וזקוקים לקשר ושייכות בהצלחה
 X