על הספה - פורומי מומחים

פורום הגיל השלישי

אחד מבניי היורשים כשותף

פורום הגיל השלישי

פורום יעוץ והדרכה לגיל השלישי מנהלת פורום שרון האס-שופטי
עובדת סוציאלית וגרונטולוגית, מומחית לגיל זיקנה. בעלת ניסיון רב בטיפול ויעוץ לאדם הזקן ולבני פורום יעוץ והדרכה לגיל השלישי
משפחתו. עובדת בדיור מוגן לאוכלוסיית הגיל השלישי, בו מעניקה טיפול ויעוץ אישי, זוגי ומשפחתי ומייעצת במגוון רחב של שאלות והתמודדויות הכרוכות עם גיל זיקנה.

בפורום זה אתן מענה לשאלות מגוונות הקשורות לגיל הזיקנה. גיל זיקנה מזמן לאדם המזדקן ולבני משפחתו התמודדויות רבות, שברובן קשורות בשינויים תפקודיים ובצורך להסתגלות והתאמה למצבי חיים חדשים: שינויים פיזיולוגיים וקוגנטיביים, אובדנים שונים ומשברים רגשיים, שינוייים ביחסים הזוגיים והמשפחתיים ועוד. כמו כן עולות שאלות הקשורות במימוש זכויות: מול הביטוח הלאומי, פניה לקבלת עובד/ת זר/ה, מילוי טפסים של יפוי כוח רפואי והנחיות רפואית מקדימות למצב רפואי עתידי ועוד..

אני מזמינה אותכם להתיעץ ולשתף בהתלבטויות ובשאלות המעסיקות אותכם ולקבל בפורום זה מענה אישי ומקצועי. לא אוכל לענות בפורום על שאלות רפואיות.


שאלה:  אחד מבניי היורשים כשותף  -  (אור)


לשרון, שלום רב! אני בת 84. אישה משכילה ועצמאית. לפני כ-8 שנים נפטר בעלי ממחלת הסרטן, ובאחרית ימיו הוא ביקש לשהות בהוסטל לחולים סופניים ואני נכחתי בתהליך הקשה של "הוצאת הנשמה " שלו. היה לי קשה מאוד לחוות זאת ותקופה ארוכה לאחר מכן התהלכתי עם הרגשת טראומה. למרות זאת, אני עכשיו עצמאית ובמלוא חושי ויכולתי הקוגניטיבית. בעצה אחת עם שלושת בני מכרתי את דירתנו לאחר מות בעלי ואת הכסף הפקדתי ב-2 בנקים שונים, ואני מתגוררת עכשיו בדיור מוגן. מסרתי את ניהול ענייני הכספיים בבנקים לאחד מבניי, הבקיא בענייני כספים , מאחר והוא מנהל חברת ביטוח. ברוב תמימותי כיניתי אותו כשותף שלי, ללא הבנה של ההשלכות המשפטיות שעלולות להיות לדבר. עכשיו , כ- 7 שנים לאחר מכן, מתעוררים ספקות בלבי ביחס למעמדו המשפטי, שלא ידעתי עליו בזמנו, ואני חוששת שהוא יהיה זכאי לחצי מהירושה, לאחר "120"שלי. וזאת למרות שלבניי ידוע היטב שלפני מותו של בעלי ערכנו אני והוא צוואה הדדית, ולפיה הירושה תתחלק, לאחר "120"שלי לשלושתם בחלקים שווים. שאלתי היא: האם עלי להיות מודאגת? ומה עלי לעשות כדי להתגונן מפני תרחיש כזה אם יקרה?

תשובה:  אחד מבניי היורשים כשותף - (שרון האס-שופטי)


אור שלום, לא אוכל לענות לך על השאלה הזו מכיוון שאני במקצועי עובדת סוציאלית ולא משפטנית/עו"ד. חשוב מאוד שתפני את השאלה שהפנת אלי, לאיש/אשת מקצוע שמתעסק/ת בתחום - כלומר לעו"ד שתחום עיסוקו/ה ירושות וצוואות. בהצלחה. בברכה, שרון האס שופטי עו"ס גרונטולוגית
 X