על הספה - פורומי מומחים

פורום הגיל השלישי

בת לאימא שיש לה עובדת זרה

פורום הגיל השלישי

פורום יעוץ והדרכה לגיל השלישי מנהלת פורום שרון האס-שופטי
עובדת סוציאלית וגרונטולוגית, מומחית לגיל זיקנה. בעלת ניסיון רב בטיפול ויעוץ לאדם הזקן ולבני פורום יעוץ והדרכה לגיל השלישי
משפחתו. עובדת בדיור מוגן לאוכלוסיית הגיל השלישי, בו מעניקה טיפול ויעוץ אישי, זוגי ומשפחתי ומייעצת במגוון רחב של שאלות והתמודדויות הכרוכות עם גיל זיקנה.

בפורום זה אתן מענה לשאלות מגוונות הקשורות לגיל הזיקנה. גיל זיקנה מזמן לאדם המזדקן ולבני משפחתו התמודדויות רבות, שברובן קשורות בשינויים תפקודיים ובצורך להסתגלות והתאמה למצבי חיים חדשים: שינויים פיזיולוגיים וקוגנטיביים, אובדנים שונים ומשברים רגשיים, שינוייים ביחסים הזוגיים והמשפחתיים ועוד. כמו כן עולות שאלות הקשורות במימוש זכויות: מול הביטוח הלאומי, פניה לקבלת עובד/ת זר/ה, מילוי טפסים של יפוי כוח רפואי והנחיות רפואית מקדימות למצב רפואי עתידי ועוד..

אני מזמינה אותכם להתיעץ ולשתף בהתלבטויות ובשאלות המעסיקות אותכם ולקבל בפורום זה מענה אישי ומקצועי. לא אוכל לענות בפורום על שאלות רפואיות.


שאלה:  בת לאימא שיש לה עובדת זרה  -  (מלי ששה)


רצתי לדעת אים יש עבורי הטבות בתור הבת, שעובדת שכירה, שבאה לעזור למטפלת של אימי 054-6466747

תשובה:  בת לאימא שיש לה עובדת זרה - (שרון האס-שופטי)


מלי שלום, לצערי הרב עדיין אין הכרה מספקת של המדינה, למצב של ילדים בוגרים, המטפלים ומסייעים להוריהם המזדקנים. הזכות הקיימת כיום הינה, האפשרות להעדר 6 ימי עבודה בשנה, בשל מחלת הורה (מתוך ימי המחלה שנצברו). מקווה שעניתי על שאלתך, בברכה, שרון האס שופטי עו"ס גרונטולוגית
 X