על הספה - פורומי מומחים

פורום הגיל השלישי

זכאות להנחות בדירה של הבת

פורום הגיל השלישי

פורום יעוץ והדרכה לגיל השלישי מנהלת פורום שרון האס-שופטי
עובדת סוציאלית וגרונטולוגית, מומחית לגיל זיקנה. בעלת ניסיון רב בטיפול ויעוץ לאדם הזקן ולבני פורום יעוץ והדרכה לגיל השלישי
משפחתו. עובדת בדיור מוגן לאוכלוסיית הגיל השלישי, בו מעניקה טיפול ויעוץ אישי, זוגי ומשפחתי ומייעצת במגוון רחב של שאלות והתמודדויות הכרוכות עם גיל זיקנה.

בפורום זה אתן מענה לשאלות מגוונות הקשורות לגיל הזיקנה. גיל זיקנה מזמן לאדם המזדקן ולבני משפחתו התמודדויות רבות, שברובן קשורות בשינויים תפקודיים ובצורך להסתגלות והתאמה למצבי חיים חדשים: שינויים פיזיולוגיים וקוגנטיביים, אובדנים שונים ומשברים רגשיים, שינוייים ביחסים הזוגיים והמשפחתיים ועוד. כמו כן עולות שאלות הקשורות במימוש זכויות: מול הביטוח הלאומי, פניה לקבלת עובד/ת זר/ה, מילוי טפסים של יפוי כוח רפואי והנחיות רפואית מקדימות למצב רפואי עתידי ועוד..

אני מזמינה אותכם להתיעץ ולשתף בהתלבטויות ובשאלות המעסיקות אותכם ולקבל בפורום זה מענה אישי ומקצועי. לא אוכל לענות בפורום על שאלות רפואיות.


שאלה:  זכאות להנחות בדירה של הבת  -  (רחלי לוי)


שלום. אימי בת 84 עם פיגור שכלי קל ולכן זקוקה להשגחה 24 שעות. יש אסמכתאות למצבה. אני הבת שלה שמטפלת בה במסירות אין קץ. אני גרה מאז ומעולם עם אימי, לא התחתנתי ולא הבאתי ילדים כי אימי היא כל עולמי. עוסית של אימי יכולה להעיד על כך. אני גרה עם אימי בביתה שבקומה ג ללא מעלית. לשמחתי רכשתי כעת דירה על שמי עם מעלית אליה אעבור ביוני כמובן יחד עם אימי. לצערי נאמר לי כי אימי כעת לא זכאית להנחות שמקבלת כיום בדירתה כי הדירה לא רשומה על שמה. לא יכולתי לרשות את שם אימי על הדירה כי יש לי אח שלא ראה אותה מעל 30 שנה ומצב כזה יכול היה לגרום לי לבעיות מצידו. עצוב לי שבת כמוני שנותנת את כל חייה עבור האם נאלצת להתמודד עם מציאות כזו שלא לוקחת בחשבון מצב שבו ילדים לוקחים את ההורים לגור אצלם. אני כמובן אמשיך לתת את חיי עבור אימי. מה ניתן לעשות? אשמח עזרתכם. תודה רבה.

תשובה:  זכאות להנחות בדירה של הבת - (שרון האס-שופטי)


רחל שלום רב, מהמעט שכתבת, ניתן להבין שסיפור החיים שלך מורכב ויחודי וכפי שתארת, לאור הנסיבות שנוצרו, הקדשת את חייך לאמך. אינני יודעת לענות לך על שאלתך והייתי מציעה שתפני עם השאלה הזו לעובדת הסוציאלית מהרווחה, שאיתה את בקשר או לבדוק באתר "כל זכות" באינטרנט.
 X