על הספה - פורומי מומחים

פורום הגיל השלישי

עצמאות בגיל השלישי

פורום הגיל השלישי

פורום יעוץ והדרכה לגיל השלישי מנהלת פורום שרון האס-שופטי
עובדת סוציאלית וגרונטולוגית, מומחית לגיל זיקנה. בעלת ניסיון רב בטיפול ויעוץ לאדם הזקן ולבני פורום יעוץ והדרכה לגיל השלישי
משפחתו. עובדת בדיור מוגן לאוכלוסיית הגיל השלישי, בו מעניקה טיפול ויעוץ אישי, זוגי ומשפחתי ומייעצת במגוון רחב של שאלות והתמודדויות הכרוכות עם גיל זיקנה.

בפורום זה אתן מענה לשאלות מגוונות הקשורות לגיל הזיקנה. גיל זיקנה מזמן לאדם המזדקן ולבני משפחתו התמודדויות רבות, שברובן קשורות בשינויים תפקודיים ובצורך להסתגלות והתאמה למצבי חיים חדשים: שינויים פיזיולוגיים וקוגנטיביים, אובדנים שונים ומשברים רגשיים, שינוייים ביחסים הזוגיים והמשפחתיים ועוד. כמו כן עולות שאלות הקשורות במימוש זכויות: מול הביטוח הלאומי, פניה לקבלת עובד/ת זר/ה, מילוי טפסים של יפוי כוח רפואי והנחיות רפואית מקדימות למצב רפואי עתידי ועוד..

אני מזמינה אותכם להתיעץ ולשתף בהתלבטויות ובשאלות המעסיקות אותכם ולקבל בפורום זה מענה אישי ומקצועי. לא אוכל לענות בפורום על שאלות רפואיות.


שאלה:  עצמאות בגיל השלישי  -  (יפעת)


שלום רב, אני מחפשת מישהו שיכול ללוות אשה בת 70 ״לצאת לעצמאות״: ללות אותה בנהיגה כדי להחזיר לה את הבטחון, להדריך וללוות אותה בפעילות שקשורות למחשב או לטלפון: הזמנת כרטיסים לסרטים/ הופעות. ביצוע הזמנה טלפונית של מוצרים יומיומיים. התמצאות בכלים שיכולים לעזור לה . האם יש חברה או מישהו שנותן שירותים כאלה?

תשובה:  עצמאות בגיל השלישי - (0)


יפעת שלום, לפי מה שאת מתארת, מאוד יתכן שבגלל שהאישה בת השבעים איננה עצמאית כרגע, מגיעה לה גמלת סיעוד מביטוח לאומי. במידה וכן, חברת סיעוד (המספקת את שרותי הטיפול) תנסה למצוא (לפי מספר השעות השבועיות שיאשרו לה) אדם שיתאים לליווי שציינת לקראת חזרתה/יציאתה לעצמאות, במימון הביטוח הלאומי. כמובן שצריך יהיה לתאר להם במדוייק את מטרת הליווי. חברות הסיעוד יכולות לסייע למצוא אדם מתאים לתפקיד גם באופן פרטי, במידה ולא מגיעה לאשה גמלת סיעוד. אפשרות נוספת היא לפרסם מודעה (למשל באוניברסיטה או מכללה קרובה) ולמצוא באופן פרטי איש/ה שיתאים לדרישות. אשמח לענות לך על שאלות נוספות במידה ומשהו לא ברור או אם מתעוררות שאלות נוספות. בהצלחה, שרון
 X